WRU National League results

Welsh rugby

9 November 2018

Also see details from the Principality Welsh Premiership

Also see details for the Celtic Cup (external site)

Also see details for the National Cup, Plate & Bowl (external site)

Swalec Championship

View full National Championship details

Division 1 East

View full Division 1 East details

Division 1 East Central

View full Division 1 East Central details

Division 1 North

View full Division 1 North details

Division 1 West

View full Division 1 West details

Division 1 West Central

View full Division 1 West Central details

TWO EAST

Abercarn P - P Croesyceiliog

Caerphilly P - P Talywain

Caldicot 32 - 14 Blackwood

Senghenydd 72 - 0 Abertillery B G

Ynysddu 23 - 17 Newport HSOB

TWO EAST CENTRAL

Abercwmboi 35 - 15 Taffs Well

Aberdare 20 - 29 St Peters

Barry 33 - 26 Llantwit Fardre

Cardiff Quins 22 - 38 Abercynon

Cilfynydd 30 - 19 Heol y Cyw

Llanishen P - P Llanharan

TWO NORTH

Bangor 24 - 17 Abergele

COBRA P - P Rhyl

Dolgellau P - P Wrexham

Nant Conwy II 14 - 16 Colwyn Bay

Welshpool P - P Llanidloes

2 WEST CENTRAL

Builth Wells 26 - 23 Porthcawl

Cwmavon 19 - 13 Morriston

Nantyffyllon 47 - 0 Nantymoel

Resolven 19 - 10 Ystradgynlais

Seven Sisters P - P Birchgrove

Taibach 15 - 36 Pencoed

2 WEST

Carmarthen Athletic 29 - 7 Fishguard

Mumbles 25 - 5 Tumble

Pembroke 32 - 12 Pontarddulais

Penclawdd 13 - 13 Loughor

Tycroes 13 - 27 Pontyberem

3 EAST A

Abergavenny 44 - 21 Garndiffaith

Machen 27 - 38 Oakdale

Tredegar Ironsides P - P Fleur De Lys

Usk 31 - 3 Blaina

3 EAST CENTRAL A

Cowbridge 45 - 24 Old Illtydians

CR Cymry Caerdydd 40 - 5 Gwernyfed

Penarth 31 - 24 Penygraig

Pontyclun P - P Cefn Coed

Treharris P - P Fairwater

Tylorstown P - P Pentyrch

3 NORTH

Benllech 12 - 40 Menai Bridge

Dinbych II 26 - 10 Rhosllanerchrugog

Machynlleth P - P Flint

Mold II 7 - 47 Shotton Steel

Pwllheli II 5 - 14 Holyhead

3 WEST CENTRAL A

Aberavon Green Stars P - P Glais

Bryncoch P - P Bridgend Sports

Penlan 14 - 40 Abercrave

Tonmawr 16 - 10 Pyle

Vardre P - P Swansea Uplands

3 WEST A

Haverfordwest 23 - 12 Neyland

Laugharne P - P Aberaeron

St Davids P - P Tregaron

3 EAST B

Chepstow 30 - 20 Llanhilleth

Hafodyrynys 7 - 26 Aberbargoed

Rhymney P - P Markham

Whitehead 12 - 6 New Panteg

3 EAST CENTRAL B

Caerau Ely 15 - 25 Treherbert

Canton 34 - 8 Old Penarthians

Glyncoch 9 - 13 Wattstown

Llandaff P - P St Albans

Tonyrefail P - P Llantwit Major

Ynysowen 25 - 13 Llandaff North

3 WEST CENTRAL B

Briton Ferry 8 - 29 Crynant

Bryncethin P - P Rhigos

Cefn Cribbwr 32 - 13 Alltwen

Cwmllynfell 35 - 17 Pontrhydyfen

Glyncorrwg 16 - 9 Baglan

Pontycymmer 7 - 69 Banwen

3 WEST B

Amman United 23 - 0 Betws

Cefneithin P - P Penybanc

Llandeilo 26 - 5 Bynea

Llandybie 36 - 7 New Dock Stars

Llangadog 23 - 0 Lampeter Town

Nantgaredig 30 - 11 Trimsaran

3 EAST C

Crickhowell 27 - 27 Rogerstone

Malpas 5 - 36 Crumlin

Trefil P - P Brynithel

Trinant P - P Newport Saracens

3 EAST CENTRAL C

Brackla 22 - 22 Hirwaun

Cardiff Internationals 15 - 13 Cardiff Saracens

Ferndale 22 - 27 Llandrindod Wells

Maesteg P - P Llanrumney

Sully Sports 7 - 20 Whitchurch

3 WEST CENTRAL C

Fall Bay P - P Tonna

Pantyffynnon P - P Ogmore Vale

Penygroes 33 - 9 Pontyates

South Gower P - P Cwmgwrach

3 EAST D

Abersychan 31 - 20 St Josephs (Newport)

Bettws (Newport) P - P Cwmcarn United

Old Tyleryan P - P Tref y Clawdd