WRU National Leagues, Bowl & Plate results

Welsh rugby

27 October 2018

Also see details from the Principality Welsh Premiership

Also see details for the Celtic Cup (external site)

Also see details for the National Cup, Plate & Bowl (external site)

Swalec Championship

View full National Championship details

Division 1 East

View full Division 1 East details

Division 1 East Central

View full Division 1 East Central details

Division 1 North

View full Division 1 North details

Division 1 West

View full Division 1 West details

Division 1 West Central

View full Division 1 West Central details

DIVISION 2 WEST

Carmarthen Athletic 3 - 13 Penclawdd

Loughor 17 - 23 Tycroes

Tumble 29 - 39 Fishguard

DIVISION 3 EAST A

Deri P - P Blaina

Garndiffaith 35 - 24 Usk

Nantyglo 17 - 16 Fleur De Lys

DIVISION 3 EAST B

Llanhilleth 3 - 6 Whitehead

Markham P - P Aberbargoed

New Tredegar 5 - 10 Hafodyrynys

DIVISION 3 EAST CENTRAL B

Llandaff North P - P Glyncoch

Llantwit Major 46 - 21 Caerau Ely

Old Penarthians 16 - 18 St Albans

Tonyrefail 22 - 24 Llandaff

Treherbert 37 - 10 Ynysowen

Wattstown 12 - 22 Canton

DIVISION 3 WEST CENTRAL B

Alltwen 39 - 5 Crynant

Baglan 37 - 23 Pontycymmer

Banwen 27 - 18 Cefn Cribbwr

Cwmllynfell 91 - 0 Briton Ferry

Pontrhydyfen 23 - 31 Bryncethin

Rhigos 22 - 39 Glyncorrwg

DIVISION 3 WEST B

Bynea 22 - 27 Amman United

Lampeter Town 39 - 41 Llandeilo

New Dock Stars 20 - 31 Llangadog

Penybanc 23 - 29 Llandybie

DIVISION 3 EAST C

Crumlin 31 - 36 Crickhowell

Pontllanfraith P - P West Mon

Rogerstone 21 - 19 Brynithel

Tredegar P - P Malpas

Trinant 67 - 12 Trefil

DIVISION 3 EAST CENTRAL C

Cardiff Saracens 72 - 10 Sully Sports

Ferndale P - P Cardiff Internationals

Hirwaun 26 - 25 Llandrindod Wells

Llanrumney 26 - 22 Brackla

Whitchurch 3 - 31 Maesteg

DIVISION 3 WEST CENTRAL C

Cwmgwrach 12 - 45 Penygroes

Ogmore Vale 39 - 0 Fall Bay

Pontardawe 11 - 13 Cwmtwrch

Pontyates 15 - 19 Furnace United

Tonna 17 - 24 South Gower

DIVISION 3 EAST D

Abersychan 9 - 39 Rhayader

Cwmcarn United 32 - 7 Forgeside

Girling 8 - 3 Old Tyleryan

Hollybush 10 - 20 Bettws

Tref y Clawdd 17 - 27 Beaufort

WRU NATIONAL PLATE ROUND 2

Aberystwyth 3 - 11 Bonymaen

Ammanford 40 - 7 Pill Harriers

Bala 16 - 31 Seven Sisters

Birchgrove 18 - 23 Pwllheli

Blaenavon 29 - 17 Crymych

Brecon 73 - 7 Llanharan

Brynmawr 41 - 0 Llangennech

Cambrian Welfare 23 - 13 Porth Harlequins

Cilfynydd 38 - 14 Nant Conwy

Croesyceiliog w/o - v Kidwelly

Dowlais 10 - 15 Bridgend Athletic

Felinfoel 9 - 11 Glynneath

Glamorgan Wanderers 54 - 7 Dinbych

Heol y Cyw 50 - 0 Taffs Well

Llandudno 50 - 5 Maesteg Celtic

Llanelli Wanderers 22 - 15 Brynamman

Mountain Ash 16 - 14 Skewen

Penallta w/o - v Gorseinon

Pontarddulais 0 - 14 Ynysddu

Resolven 36 - 14 Caernarfon

Rhiwbina 23 - 10 St Josephs

St Clears 14 - 40 Pencoed

Talywain 14 - 32 Senghenydd

Tenby United 7 - 31 Rumney

Treorchy 27 - 26 Ystalyfera

Ynysybwl 15 - 27 Nelson

WRU NATIONAL BOWL ROUND 3

Abergavenny 43 - 38 Fairwater aet

Abertysswg 16 - 20 Tredegar Ironsides

Cardiff Met II 6 - 12 Treharris

Chepstow 0 - 14 Pyle

Nantgaredig 52 - 10 Llanybydder

Oakdale 21 - 7 Swansea Uplands

Pentyrch 17 - 7 Gwernyfed

Rhymney 29 - 36 Dolgellau aet

RTB Ebbw Vale 33 - 17 Colwyn Bay

Tylorstown 30 - 17 Trimsaran

Vardre 19 - 21 Bridgend Sports