Swalec League results

1 October 2016

Also see details from the Principality Welsh Premiership

Also see details from the British & Irish Cup

Also see details from the Foster's Challenge Cup

Also see details for the Swalec Cup, Plate & Bowl

Swalec Championship

View full Swalec Championship details

British & Irish Cup

View full details

Division 1 East

View full Division 1 East details

Division 1 East Central

View full Division 1 East Central details

Division 1 North

View full Division 1 North details

Division 1 West

View full Division 1 West details

Division 1 West Central

View full Division 1 West Central details

Division Two East

Abercarn 15 - 18 Pontypool Utd

Abertysswg 22 - 30 Caldicot

Blackwood 22 - 7 Cwmbran

Croesyceiliog P - P Garndiffaith

Pill Harriers 3 - 8 Abergavenny

Ynysddu 35 - 17 Talywain

Division Two East Central

Aberdare 21 - 19 Old Illtydian

CR Cymry Caerdydd 14 - 23 Gilfach Goch

Dinas Powys 17 - 25 Abercynon

Llantrisant P - P Llanishen

Pontyclun P - P Barry

St Peters 11 - 17 Penarth

Division Two North East

Llanidloes 48 - 12 Flint

Machynlleth P - P Llangollen

Newtown 100 - 0 Rhosllanerchrugog

Shotton Steel 26 - 5 Wrexham

Division Two North West

Benllech P - P Dolgellau

Holyhead 7 - 48 Bangor

Llangefni 18 - 0 Denbigh

Rhyl & District 32 - 28 Harlech

Division Two West Central

Aberavon Green Stars 3 - 59 Pencoed

Brynamman P - P Penlan

Cwmgors 16 - 24 Ystradgynlais

Maesteg Celtic P - P Cwmavon

Nantymoel 17 - 30 Morriston

Tondu 30 - 3 Resolven

Division Two West

Camarthen Ath P - P Pontarddulais

Fishguard & Goodwick P - P Mumbles

Haverfordwest 3 - 24 Hendy

Tumble 25 - 12 Llanybydder

Tycroes 17 - 23 Pontyberem

Division Three East A

Caerphilly P - P Hartridge

Chepstow 64 - 7 Blackwood Stars

Llanhilleth 5 - 32 Monmouth

New Tredegar 17 - 45 Fleur de Lys

Newport HSOB 10 - 3 RTB Ebbw Vale

Usk 18 - 28 Oakdale

Division Three East Central A

Cambrian Welfare 28 - 0 Abercwmboi

Fairwater 14 - 15 Taffs Well

Llandaff 10 - 13 Gwernyfed

Llandaff North 15 - 22 Treharris

Pentyrch 37 - 7 Ynysowen

Treherbert 18 - 20 Cilfynydd

Division Three West Central A

Birchgrove 19 - 25 Taibach

Bryncoch 10 - 7 Briton Ferry

Glais P - P Swansea Uplands

Nantyffyllon P - P Abercrave

Neath Ath 13 - 7 Pyle

Division Three West A

Laugharne 19 - 11 Pembroke Dock Quins

Milford Haven 79 - 0 Llangwm

Neyland 15 - 12 Cardigan

St Davids 0 - 98 Pembroke

Tregaron 10 - 51 St Clears

Division Three East B

Beaufort 0 - 83 Machen

Blaina 18 - 17 St Julians HSOB

Hafodyrynys 19 - 17 Aberbargoed

Rhymney 24 - 17 Rogerstone

Tredegar Ironsides P - P Crumlin

Division Three East Central B

Canton 7 - 24 Wattstown

Cowbridge P - P St Albans

Llantwit Major 29 - 3 Caerau Ely

Old Penarthians 29 - 11 Cardiff Saracens

Penygraig 10 - 23 Cefn Coed

Tonyrefail P - P Tylorstown

Division Three West Central B

Baglan P - P Bryncethin

Banwen 7 - 49 Porthcawl

Bridgend Sports P - P Crynant

Cwmgwrach P - P Tonmawr

Vardre 29 - 30 Glyncorrwg

Division Three West B

Betws 5 - 9 Llandeilo

Burry Port 36 - 0 Trimsaran

Llangadog 14 - 17 Lampeter Town

New Dock Stars 7 - 46 Amman Utd

Penybanc P - P Nantgaredig

Division Three East C

Markham 71 - 7 West Mon

New Panteg 55 - 5 Forgeside

Trefil P - P Newport Saracens

Trinant P - P Deri

Whiteheads 15 - 13 Malpas

Division Three East Central C

Cathays 7 - 34 Sully View

Ferndale 34 - 0 Whitchurch

Llanrumney 8 - 0 Tongwynlais

Division Three West Central C

Cwmtwrch 39 - 7 Brackla

Fall Bay P - P Pontrhydyfen

Pontardawe 10 - 13 Tonna

Rhigos 7 - 7 Cefn Cribbwr

South Gower P - P Ogmore Vale

Division Three West C

Cefneithin 17 - 18 Aberaeron

Furnace Utd 7 - 18 Llandybie

Llansawel P - P Pontyates

Pantyffynon 8 - 32 Bynea

Division Three East D

Abersychan Alex 24 - 25 Tredegar

Bettws 5 - 5 Old Tylerian

Crickhowell P - P Cefn Fforest

Girling 7 - 27 Hollybush

Tref y Clawdd 28 - 6 Cwmcarn Utd