Swalec League results

23 NOVEMBER 2013

Also see details from the Principality Welsh Premiership

Swalec Championship

View full Swalec Championship details

Division 1 East

View full Division 1 East details

Division 1 North

View full Division 1 North details

Division 1 West

View full Division 1 West details

League 2 East

Abercynon 12-31 Llantwit Fardre

Dowlais 22-24Garndiffaith

Fleur De Lys 47-25 Abertillery B G

Llanishen 16-20 Mountain Ash

Llantrisant 31-24 Senghenydd

Rhiwbina 74-0 Tredegar

League 2 West

Aberavon Quins 16-32 Aberystwyth

Amman United 32-24 Mumbles

Dunvant 34-19 Felinfoel

Maesteg Quins 15-15 Skewen

Newcastle Emlyn 20-5 Maesteg

Trebanos 9-32 Seven Sisters

League 2 North

Abergele 8-26 Colwyn Bay

Llandudno 64-0 Newtown

Machynlleth 25-20 Llangefni (Abandoned after 70mins poor light)

Mold 18-0 Wrexham

Shotton Steel 8-11 Rhyl

League 3 East

Blaenavon 9-23Abergavenny

Caerphilly 67-9Brynmawr

Cilfynydd 14-43 Risca

Croesyceiliog 22-19 Pill Harriers

Newport HSOB 8-3 Pontypool United

Talywain 34-10Rhymney

League 3 West

Cardigan 38-26 Tycroes

Gorseinon 26-20 Pontarddulais

Llanybydder 13-11 Llandeilo

Pontyberem P-PHaverfordwest

Tenby Utd 39-3 Llanelli Wanderers

Tumble 10-41 Penclawdd

League 3 North

Flint 7-20 Harlech

Holyhead 12-55Bangor

Llangollen 35-17 Welshpool

Llanidloes P-P Bangor University

Menai Bridge P-P Porthmadog

Rhosllanerchrugog 50-7 Benllech

League 3 South East

Brecon38-19 Aberdare

Penarth 17-16 Pontyclun

Pentyrch 25-5Tylorstown

Porth Harlequins 19-5 Wattstown

St Peters 22-28 Cardiff Quins

League 3 South West

Bryncoch 20-20 Pencoed

Morriston 13-23 Maesteg Celtic

Neath Athletic 22-40 Glyncorrwg

Penlan 27-13 Taibach

Pontycymmer 21-29 Resolven

Ystalyfera 13-10 Brynamman

League 4 East

Abercarn 13-57 Oakdale

Caldicot22-20Old Illtydians

Chepstow 6-11Abertysswg

Nantyglo 76-0Hafodyrynys

New Tredegar 31-16 Monmouth

Ynysddu38-7 Cwmbran

League 4 West

Aberaeron 26-25 Swansea Uplands

Gowerton 71-19 Laugharne

Lampeter 20-7Fishguard

Milford Haven 50-17 Furnace United

Nantgaredig 18-53 Penybanc

Trimsaran 12-27 Hendy

League 4 South East

Abercwmboi 48-6 Glyncoch

Bryncethin 18-23 Barry

Cowbridge 0-26CRC Caerdydd

Llandaff North 16-22 St Josephs (Cardiff)

Nantymoel 20-16 Llantwit Major

Tonyrefail 7-27Llandaff

League 4 South West

Aberavon Green Stars 54-27 Bridgend Sports

Briton Ferry 13-33 Cwmgors

Cefn Cribbwr 15-5 Betws

Pontardawe 51-7 Cwmtwrch

Pyle 17-18 Cwmavon

Vardre19-21Nantyffyllon

League 5 East

Blaina 3-22 Llanhilleth

Brynithel10-29 Blackwood Stars

Caerleon83 - 8 Pontllanfraith

CrumlinP-P Trefil

RTB Ebbw Vale 14-17 Beaufort

Usk P - P Deri

League 5 West

Bynea 34-28 Pantyffynnon

Cefneithin 19-5 Llangwm

Llangadog 10-15 Pontyates

New Dock Stars 58-12 St Clears

Neyland 19-19 Pembroke

Pembroke Dock Quins 19-12 Penygroes

League 5 South Central

Dinas Powys 20-20 Cefn Coed

Ferndale 28-24Hirwaun

Ogmore Vale - Rhigos (Match Abandoned after 20mins)

Penygraig 7-16Treherbert

Porthcawl 13-51Treharris

Ynysowen 10-31Cambrian Welfare

League 5 South East

Caerau Ely 15-12 New Panteg

Canton30-15Machen

Cardiff Saracens 2-26 Rogerstone

Newport Saracens 13-15 Sully Sports

St Albans 29-8Old Penarthians

Taffs Well 27-26 Bettws

League 5 South West

Abercrave 60-30 Crynant

Alltwen17-11Glais

Baglan 5-51 Tonmawr

Birchgrove 18-3 Pontrhydyfen

Cwmgwrach 6-27 Ystradgynlais

League 6 East

Aberbeeg 10-24Hollybush

Llandrindod Wells 13-3 Rhayader

Markham 15-24Tredegar Ironsides

Old Tylerians 0-64 Crickhowell

Trinant 36-10Tref y Clawdd

League 6 West

Blaenau 7-22 Tregaron

Burry Port 123-3Fall Bay

Mynydd y Garreg 15-17 Llandybie

South Gower 55- 10 Llansawel

League 6 South Central

Blaengarw 3-36Cathays

Llanrumney 12-10 Cefn Fforest

Sea view 10-20Aberbargoed

Whitchurch 12-22 CIACS

Wick 37-15 Tongwynlais

League 6 South East

Abersychan 3-64 Hartridge

Forgeside P-P Newbridge Utd

Girling 17-13 St Julians HSOB

Malpas31-17Cwmcarn

Whiteheads P-PWest Mon