Swalec League results

21 SEPTEMBER 2013

Also see details from the Principality Welsh Premiership

Swalec Championship

View full Swalec Championship details

Division 1 East

View full Division 1 East details

Division 1 North

View full Division 1 North details

Division 1 West

WRU Swalec Leagues

View full Division 1 West details

League 2 West

Aberystwyth 13-8 Skewen

Dunvant 26-15 Aberavon Quins

Felinfoel 31-20 Maesteg

Maesteg Quins 29-15 Amman United

Seven Sisters 7-10 Mumbles

Trebanos 20-3 Newcastle Emlyn

League 2 North

Abergele 5-22 Mold

Llandudno 45-15 Llangefni

Newtown 19-17 Colwyn Bay

Rhyl 26-21 Wrexham

Shotton Steel 25-19 Machynlleth

League 3 East

Abergavenny P-P Brynmawr

Blaenavon 13-13 Talywain

Croesyceiliog 20-17 Caerphilly

Newport HSOB 73-12 Cilfynydd

Pontypool United 81-6 Rhymney

Risca 24-15 Pill Harriers

League 3 West

Gorseinon 23-29 Tenby Utd

Llandeilo 20-15 Tycroes

Llanelli Wanderers 29-24 Haverfordwest

Llanybydder 30-31 Tumble

Pontarddulais 6-18 Penclawdd

Pontyberem 10-23 Cardigan

League 3 North

Flint 26-25 Welshpool

Harlech 30-10 Bangor

Holyhead 0-31 Rhosllanerchrugog

Llangollen 28-17 Llanidloes

Menai Bridge 17-5 Benllech

League 3 South East

Aberdare 17-7 Tylorstown

Cardiff Quins 23-22 Pontyclun

Fairwater 10-16 Wattstown

Gwernyfed 13-27 Penarth

Pentyrch 5-7 Porth Harlequins

St Peters 36-13 Brecon

League 3 South West

Brynamman 9-3 Pencoed

Maesteg Celtic 16-12 Taibach

Penlan 13-16 Neath Athletic

Pontycymmer 34-31 Bryncoch

Resolven 30-3 Glyncorrwg

Ystalyfera 60-12 Morriston

League 4 East

Caldicot 29-20 Chepstow

Hafodyrynys 10-42 Cwmbran

Monmouth 23-28 Abertysswg

Nantyglo 30-15 Abercarn

New Tredegar 17-17 Ynysddu

Old Illtydians 23-21 Oakdale

League 4 West

Gowerton 18-17 Lampeter

Hendy 20-0 Swansea Uplands

Laugharne 30-17 Furnace United

Nantgaredig 40-29 Aberaeron

Penybanc 11-7 Fishguard

Trimsaran 48-5 Milford Haven

League 4 South East

Barry 20-29 St Josephs (Cardiff)

Bryncethin 7-13 Nantymoel

Cowbridge 11-0 Tonyrefail

CRC Caerdydd 26-18 Llantwit Major

Glyncoch 13-10 Llandaff

League 4 South West

Betws 8-58 Bridgend Sports

Cefn Cribbwr 19-30 Vardre

Cwmavon 9-13 Cwmgors

Cwmtwrch 10-11 Nantyffyllon

Pontardawe 26-22 Briton Ferry

Pyle 11-17 Aberavon Green Stars

League 5 East

Beaufort P-P Deri

Blackwood Stars P-P Pontllanfraith

Brynithel 9-5 Usk

Crumlin 8-26 Caerleon

RTB Ebbw Vale 25-9 Blaina

Trefil 10-46 Llanhilleth

League 5 West

Bynea 13-6 Cefneithin

Llangadog 19-8 Neyland

Pantyffynnon 19-22 Pembroke

Pembroke Dock Quins 0-34 New Dock Stars

Penygroes 18-0 Llangwm

Pontyates 15-6 St Clears

League 5 South Central

Ferndale 9-30 Penygraig

Hirwaun 13-11 Cefn Coed

Ogmore Vale 16-34 Dinas Powys

Porthcawl 26-15 Ynysowen

Rhigos P-P Cambrian Welfare

Treharris 26-24 Treherbert

League 5 South East

Caerau Ely 59-7 Newport Saracens

Cardiff Saracens 0-27 Machen

New Panteg 20-24 Canton

Old Penarthians 15-32 Sully Sports

Rogerstone 22-20 Bettws

St Albans 44-3 Taffs Well

League 5 South West

Alltwen 13-31 Abercrave

Baglan 0-17 Tonna

Cwmgwrach 3-30 Birchgrove

Tonmawr 5-11 Pontrhydyfen

Ystradgynlais 42-8 Crynant

League 6 East

Markham 33-15 Aberbeeg

Rhayader 10-52 Crickhowell

Tredegar Ironsides 32-7 Llandrindod Wells

Tref y Clawdd 14-31 Hollybush

Trinant57-11 Old Tylerians

League 6 West

Burry Port 52-7 Blaenau

Fall Bay 3-43 Llandybie

St Davids 18-14 Mynydd y Garreg

League 6 South Central

Cefn Fforest 15-10 Cathays

CIACS P-P Wick

Llanrumney P-P Sea View

Tongwynlais 8-32 Aberbargoed

Whitchurch 11-7 Blaengarw

League 6 South East

Cwmcarn 8-51 Whiteheads

Girling 19-12 Abersychan

Malpas 7-26 Forgeside

St Julians HSOB 38-13 Newbridge Utd

West Mon 6-59 Hartridge