Swalec League results

4 MAY 2013

Also see details from the Principality Welsh Premiership

Division 1 East

View full Division 1 East details

Division 1 North

View full Division 1 North details

Division 1 West

View full Division 1 West details

Division 2 East

Bedlinog P-P Tylorstown

Nelson 15-13 Llantrisant

Pill Harriers 17-36 Llantwit Fadre

Rhymney 0-71 Llanishen

Senghenydd 37-24 Rhiwbina.

Division 2 North

Llandudno 24-0 Shotton Steel.

Division 2 West

Aberystwyth 25-29 Dunvant

Builth Wells 10-0 Taibach

Crymych 27-5 Penclawdd

Felinfoel 27-12 Seven Sisters.

Division 3 East

Croesyceiliog 34-19 Abertillery BG

Talywain 20-6 Pontypool United.

Dvisision 3 South East

Porth Harlequins 25-3 Cardiff Quins

Tonyrefail 7-24 Pontyclun.

Division 3 South West

Mumbles 48-5 Pencoed

Vardre 19-37 Brynamman.

Division 3 West

Milford Haven 19-36 Pontarddulais

Pontyberem 28-32 Llanelli Wanderers

Tumble 22-33 Lampeter.

Dvisision 3 North

Rhosllanerchrugog 8-29 Newtown.

Benllech 12-33 Wrexham

Porthmadog 7-8 Menai Bridge

Division 4 East

Caldicot 83-7 Blaina

Cilfynydd 10-20 Blaenavon

Hafodyrynys 16-13 Monmouth

New Tredegar 25-10 Cwmbran

Oakdale 15-27 Ynysddu.

Division 4 South East

Llandaff 25-0 Taffs Well

Old Illtydians 6-15 Pontycymmer

Penygraig 21-5 Llandaff North.

Dvision 4 South West

Cefn Cribbwr 7-33 Penlan

Glyncorrwg 85-0 Abercrave

Nantyffyllon 52-14 Pyle.

Division 4 West

Burry Port 29-35 Aberaeron

Tycroes 67-0 Neyland.

Division 5 East

Bettws 92-0 Trinant

Brynithel 32-15 Llanhilleth

Nantyglo 37-10 Newport Saracens

Rogerstone 28-32 Caerleon.

Division 5 South East

Canton 20-3 Pontllanfraith

Deri 20-15 Caerau Ely

Markham 12-12 Blackwood Stars

Old Penarthians 8-40 Abertysswg.

Division 5 South Central

Ferndale 78-14 Blaengarw

Glyncoch 29-3 Dinas Powys

Hirwaun 5-26 Treherbert

Pontrhydyfen 12-7 Ogmore Vale - match abandoned, injury

Rhigos 21-9 Tonna.

Division 5 South West

Alltwen 8-62 Llandybie

Crynant 8-62 Cwmgors

Cwmgwrach 33-3 Baglan

Penybanc 81-0 Llangadog.

Division 5 West

Cefneithin 11-37 Pontyates

St Clears 5-45 Gowerton

Swansea Uplands 51-5 Llangwm.

Division 6 South Central

Crickhowell 12-48 Cambrian Welfare

Division 6 West

South Gower 37-10 Tonmawr.

Division 7

Cathays 34-7 Abersychan

Rhayader 38-12 West Mon