Swalec Cup/League results

26 JANUARY 2013

SWALEC Cup - Round One

Bedwas P-P Llandovery

Blackwood P-P Pontypool

Bridgend 31-3 Bridgend Athletic

Cardiff 20-16 Cardiff Met

Ebbw Vale P-P Newbridge

Llanelli 14-22 Pontypridd

Llanharan P-P Beddau

Narberth 15-36 Carmarthen Quins

Swansea 29-12 RGC 1404

Whitland P-P Aberavon

SWALEC Plate - Round Three

Brecon P-P Llantrisant

Crymych P-P Kidwelly

Felinfoel 15-3 Carmarthen Athletic

Garndiffaith P-P Brynmawr

Heol y Cyw P-P Maesteg

Nant Conwy 3-10 Builth Wells

Neath Athletic 7-14 Loughor

Penallta P-P Nelson

Pontarddulais 14-42 Cwmllynfell

Pontypool Utd P-P Pill Harriers

Pwllheli 25-5 Bro Ffestiniog

Rhydyfelin P-P Rhiwbina

Seven Sisters P-P Kenfig Hill

Taibach 22-17 Gilfach Goch

Waunarlwydd 43-13 Ammanford

Ystrad Rhondda P-P Treorchy

SWALEC Bowl - Round Four

Aberaeron 6-15 Fishguard

Abercwmboi P-P Cardiff Medicals

Bettws P-P Monmouth

Blaenavon P-P Brynithel

Cambrian Welfare P-P Glyncoch

Canton P-P Cilfynydd

COBRA P-P Denbigh

Glyncorrwg P-P Pontrhydyfen

Hafodyrynys P-P Nantyglo

New Dock Stars P-P Penybanc

Newport Saracens P-P New Tredegar

Pontycymmer P-P Bryncethin

Shotton Steel P-P Llangollen

Trimsaran 14-17 Penlan

Trycoes 22-10 Llanybydder

Wattstown P-P Llantwit Major

Championship

Bargoed P-P Glamorgan Wanderers

Division 1 East

Ynysybwl P-P Merthyr

Division 1 North

Caernarfon 9-17 Bala

Llangefni 8-19 Mold

Division 2 East

Rhymney P-P Llantwit Fardre

Division 2 West

Haverfordwest P-P Aberystwyth

Division 2 North

Machynlleth P-P Abergele

Division 3 East

Caerphilly P-P Abertillery B G

Gwernyfed 68-0 Tredegar Ironsides

Risca P-P Croesyceiliog

Talywain P-P Abercarn

Division 3 West

Cardigan 24-21 Gorseinon

Lampeter 11-19 Llandeilo

Newcastle Emlyn P-P Amman United

Pontyberem P-P Llanelli Wanderers

Tenby Utd 29-20 Tumble

Division 3 North

Benllech P-P Wrexham

Harlech P-P Newtown

Holyhead P-P Porthmadog

Rhosllanerchrugog P-P Menai Bridge

Welshpool P-P Flint

Division 3 South East

Aberdare P-P St Peters

Dowlais P-P Porth Harlequins

Penarth P-P Fairwater

Pontyclun P-P Cardiff Quins

Tonyrefail P-P Nantymoel

Division 3 South West

Aberavon Green Stars 20-25 Pencoed

Brynamman 3-8 Ystalyfera

Morriston 14-8 Bryncoch

Mumbles 30-6 Vardre

Resolven 13-22 Maesteg Celtic

Division 4 East

Caldicot P-P Cwmbran

Machen P-P Chepstow

Division 4 West

Furnace United 20-20 Laugharne

Hendy 22-23 Burry Port

Division 4 South East

CRC Caerdydd P-P Penygraig

Llandaff P-P Cowbridge

Taffs Well P-P Old Illtydians

Division 4 South West

Abercrave 15-32 Cwmavon

Nantyffyllon P-P Bridgend Sports

Pyle 21-20 Briton Ferry

Division 5 East

Caerleon 29-14 Crumlin

Rogerstone 17-23 Beaufort

Division 5 West

Cefneithin 22-6 Pembroke Dock Quins

Gowerton 24-7 Swansea Uplands

Pembroke 16-15 St Clears

Penygroes P-P Bynea

Pontyates 22-12 Llangwm

Division 5 South East

Caerau Ely P-P Ynysowen

Cefn Coed P-P Blackwood Stars

Markham P-P Deri

Pontllanfraith P-P Old Penarthians

St Albans P-P Abertysswg

Division 5 South West

Alltwen P-P Cwmtwrch

Baglan 23-12 Glais

Banwen P-P Crynant

Llangadog 30-34 Cwmgwrach

Ystradgynlais 12-25 Cwmgors

Division 5 South Central

Blaengarw P-P Rhigos

Hirwaun 0-76 Dinas Powys

Tonna 15-14 Porthcawl

Treherbert P-P Ferndale

Division 6 South Central

Crickhowell P-P Cefn Fforest

Llandrindod Wells P-P Wick

Tongwynlais P-P Aberbargoed

Division 6 East

Cwmcarn P-P Malpas

Hollybush P-P Blaina Utd

New Panteg P-P Girling

Trefil P-P Forgeside

Division 6 West

Mynydd y Garreg 7-8 Blaenau

South Gower 11-7 Pantyffynnon

Tonmawr 12-3 Fall Bay

Tregaron 26-0 Llansawel

Division 6 South East

CIACS P-P Hartridge

Star P-P Sully Sports

Whiteheads P-P Cardiff Saracens

Division 7

Aberbeeg P-P Sea View

Cathays P-P Abersychan

Newbridge Utd P-P Whitchurch

Rhayader P-P Old Tylerians

Top Stories

Get Inspired Activity Finder

Run by the BBC and partners

Find ways to get active near you: