Swalec League results

08 DECEMBER ,2012

Also see details from the Principality Welsh Premiership

Swalec Championship

View full Swalec Championship details

Division 1 East

View full Division 1 East details

Division 1 North

View full Division 1 North details

Division 1 West

View full Division 1 West details

DIVISION TWO EAST

Abercynon P-P Llantwit Fardre

Bedlinog 43-3 Rhymney

Fleur De Lys 16-10 Llanishen

Nelson 28-34 Senghenydd

Pill Harriers 12-20 Rhiwbina

Tylorstown 19-21 Llantrisant

DIVISION TWO NORTH

Abergele 20-0 Shotton Steel

Colwyn Bay P-P Rhyl

Llangollen 29-33 COBRA

Llanidloes P-P Llandudno

Machynlleth 25-24 Denbigh

DIVISION TWO WEST

Builth Wells 15-16 Seven Sisters

Crymych 21-18 Maesteg Quins

Dunvant 26-17 Felinfoel

Maesteg 11-12 Penclawdd

Taibach 24-25 Aberystwyth

DIVISION THREE EAST

Abercarn 21-43 Abertillery BG

Croesyceiliog 27-15 Brynmawr

Gwernyfed 39-21 Pontypool Utd

Newport HSOB 24-8 Caerphilly

Risca 24-0 Talywain

Tredegar Ironsides P-P Abergavenny

DIVISION THREE SOUTH EAST

Aberdare 34-22 Penarth

Brecon 10-14 Pontyclun

Cardiff Quins 28-25 Fairwater

Dowlais 24-13 St Peters

Pentyrch 15-14 Tonyrefail

Porth Harlequins 33-19 Nantymoel

DIVISION THREE SOUTH WEST

Brynamman P-P Aberavon Green Stars

Maesteg Celtic 23-18 Bryncoch

Mumbles 22-8 Neath Athletic

Resolven 6-20 Ystylafera

Trebanos 34-8 Pencoed

Vardre 19-19 Morriston

DIVISION THREE WEST

Cardigan 34-17 Pontyberem

Gorseinon 33-14 Tenby Utd

Llanelli Wanderers 16-14 Llandeilo

Milford Haven P-P Amman United

Newcastle Emlyn 24-17 Lampeter

Pontarddualis 22-23 Tumble

DIVISION THREE NORTH

Benllech 0-27 Rhosllanerchrugog

Flint P-P Menai Bridge

Newtown P-P Porthmadog

Welshpool 18-23 Harlech

Wrexham 52-0 Bangor

DIVISION FOUR EAST

Blaina P-P Blaenavon

Chepstow 11-45 Oakdale

Cwmbran 23-16 Monmouth

Hafodrynys 11-19 Ynysddu

Machen 21-22 Caldicot

New Tredegar P-P Cilfynydd

DIVISION FOUR SOUTH EAST

Abercwmboi 11-3 Penygraig

Llandaff North 9-16 Cowbridge

Llantwit Major 3-10 Barry

Pontycymmer 17-14 Llandaff

Taffs Well 20-30 CRC Caerdydd

Wattstown 13-19 Old Illtydians

DIVISION FOUR SOUTH WEST

Abercrave P-P Pyle

Birchgrove 0-25 Nantyffyllon

Bridgend Sports 28-8 Cefn Cribbwr

Bryncethin 11-8 Penlan

Cwmavon 31-9 Pontardawe

Glyncorrwg 31-0 Briton Ferry

DIVISION FOUR WEST

Aberaeron 25-8 Laugharne

Betws 28-32 Hendy

Burry Port 15-38 Fishguard

Llanybydder 74-15 Neyland

Nantgaredig 15-20 Tycroes

Trimsaran P-P Furnace Utd

DIVISION FIVE EAST

Nantyglo 20-13 Bettws

Newport Saracens 27-15 Llanhilleth

Rogerstone P-P Caerleon

RTB Ebbw Vale 18-19 Crumlin

Trinant 26-19 Brynithel

Usk 13-18 Beaufort

DIVISION FIVE SOUTH EAST

Abertysswg 37-37 Ynysowen

Caerau Ely 79-7 Markham

Canton 17-3 Blackwood Stars

Old Penarthians 13-21 Deri

Pontllanfraith 7-78 Cefn Coed

St Joesphs (Cardiff) 33-3 St Albans

DIVISION FIVE SOUTH CENTRAL

Blaengarw 5-57 Ogmore Vale

Dinas Powys 83-10 Ferndale

Rhigos 6-31 Pontrhydyfen

Tonna 20-24 Hirwaun

Treherbert 13-21 Glyncoch

DIVISION FIVE SOUTH WEST

Baglan 10-10 Ystradgynlais

Banwen 0-41 Alltwen

Crynant 23-13 Cwmgwrach

Cwmgors 36-8 Penybanc

Glais 8-13 Cwmtwrch

DIVISION FIVE WEST

Bynea 15-27 Pembroke Dock Quins

Pembroke 22-3 Cefneithin

Penygroes P-P Gowerton

Pontyates 22-29 New Dock Stars

St Clears 63-0 St Davids

Swansea Uplands P-P Llangwm

DIVISION SIX EAST

Blaina Utd 47-20 Girling

Forgeside 21-0 Malpas

Hollybush 74-5 Cwmcarn

Trefil 25-19 New Panteg

DIVISION SIX SOUTH EAST

CIACS 24-7 STAR

Sully Sports 3-6 Cardiff Saracens

DIVISION SIX SOUTH CENTRAL

Aberbargoed 5-45 Treharris

Tongwynlais 24-17 Llandrindod Wells

Wick P-P Cambrian Welfare

DIVISION SIX WEST

Aberavon Naval Club 14-54 South Gower

Blaenau P-P Llansawel

Fall Bay 10-15 Tregaron

Tonmawr 28-3 Mynydd Y Garreg

DIVISION SEVEN

Abersychan 29-10 Aberbeeg

Cathays 47-10 West Mon

Old Tylerians 18-28 Newbridge Utd

Whitchurch 32-8 Rhayader