Scottish League Cup Scores & Fixtures

Search

All fixtures

Friday 12th July

Group A

  • HeartsHeart of Midlothian19:45Dundee UtdDundee United

Saturday 13th July

Group A

  • CowdenbeathCowdenbeath15:00East FifeEast Fife

Group B

  • ForfarForfar Athletic15:00BrechinBrechin City
  • Ross CountyRoss County15:00MontroseMontrose

Group C

  • ArbroathArbroath15:00ElginElgin City
  • StirlingStirling Albion15:00HibernianHibernian

Group D

  • PeterheadPeterhead15:00Cove RangersCove Rangers
  • Raith RoversRaith Rovers15:00DundeeDundee

Group E

  • Annan AthleticAnnan Athletic15:00DumbartonDumbarton
  • Queen of SthQueen of the South15:00MotherwellMotherwell

Group F

  • HamiltonHamilton Academical15:00Queen's ParkQueen's Park
  • Partick ThistlePartick Thistle15:00AirdrieoniansAirdrieonians

Group G

  • BerwickBerwick Rangers15:00AyrAyr United
  • FalkirkFalkirk15:00LivingstonLivingston

Group H

  • East KilbrideEast Kilbride15:00AlbionAlbion Rovers

Sunday 14th July

Group H

  • St MirrenSt Mirren15:00DunfermlineDunfermline

Tuesday 16th July

Group A

  • StenhousemuirStenhousemuir19:30Dundee UtdDundee United
  • CowdenbeathCowdenbeath19:45HeartsHeart of Midlothian

Group B

  • BrechinBrechin City19:45Ross CountyRoss County
  • MontroseMontrose19:45St JohnstoneSt Johnstone

Group C

  • AlloaAlloa Athletic19:45ElginElgin City

Group D

  • PeterheadPeterhead19:45Inverness CTInverness Caledonian Thistle

Group E

  • MortonGreenock Morton19:45DumbartonDumbarton
  • Queen of SthQueen of the South19:45Annan AthleticAnnan Athletic

Group F

  • Queen's ParkQueen's Park19:45Partick ThistlePartick Thistle

Group G

  • FalkirkFalkirk19:45StranraerStranraer
  • LivingstonLivingston19:45AyrAyr United

Wednesday 17th July

Group C

  • StirlingStirling Albion19:45ArbroathArbroath

Group D

  • Cove RangersCove Rangers19:45DundeeDundee

Group F

  • ClydeClyde19:45HamiltonHamilton Academical

Group H

  • DunfermlineDunfermline19:45AlbionAlbion Rovers
  • St MirrenSt Mirren19:45Edinburgh CityEdinburgh City

Friday 19th July

Group A

  • Dundee UtdDundee United19:45CowdenbeathCowdenbeath

Group E

  • MotherwellMotherwell19:45MortonGreenock Morton

Saturday 20th July

Group A

  • East FifeEast Fife15:00StenhousemuirStenhousemuir

Group B

  • MontroseMontrose15:00ForfarForfar Athletic

Group C

  • ElginElgin City15:00StirlingStirling Albion
  • HibernianHibernian15:00AlloaAlloa Athletic

Group D

  • DundeeDundee15:00PeterheadPeterhead
  • Inverness CTInverness Caledonian Thistle15:00Raith RoversRaith Rovers

Group E

  • DumbartonDumbarton15:00Queen of SthQueen of the South

Group F

  • HamiltonHamilton Academical15:00Partick ThistlePartick Thistle

Group G

  • AyrAyr United15:00FalkirkFalkirk
  • StranraerStranraer15:00BerwickBerwick Rangers

Group H

  • East KilbrideEast Kilbride15:00St MirrenSt Mirren
  • Edinburgh CityEdinburgh City15:00DunfermlineDunfermline

Sunday 21st July

Group B

  • St JohnstoneSt Johnstone15:00Ross CountyRoss County

Group F

  • ClydeClyde15:00AirdrieoniansAirdrieonians

Tuesday 23rd July

Group A

  • Dundee UtdDundee United19:45East FifeEast Fife

Group C

  • AlloaAlloa Athletic19:45StirlingStirling Albion
  • HibernianHibernian19:45ArbroathArbroath

Group D

  • Inverness CTInverness Caledonian Thistle19:45Cove RangersCove Rangers
  • Raith RoversRaith Rovers19:45PeterheadPeterhead

Group E

  • Annan AthleticAnnan Athletic19:45MortonGreenock Morton
  • DumbartonDumbarton19:45MotherwellMotherwell

Group G

  • BerwickBerwick Rangers19:45FalkirkFalkirk
  • StranraerStranraer19:45LivingstonLivingston

Group H

  • AlbionAlbion Rovers19:45St MirrenSt Mirren
  • Edinburgh CityEdinburgh City19:45East KilbrideEast Kilbride

Wednesday 24th July

Group A

  • HeartsHeart of Midlothian19:45StenhousemuirStenhousemuir

Group B

  • Ross CountyRoss County19:45ForfarForfar Athletic
  • St JohnstoneSt Johnstone19:45BrechinBrechin City

Group F

  • AirdrieoniansAirdrieonians19:45Queen's ParkQueen's Park
  • Partick ThistlePartick Thistle19:45ClydeClyde

Friday 26th July

Group C

  • ElginElgin City19:45HibernianHibernian

Saturday 27th July

Group A

  • East FifeEast Fife15:00HeartsHeart of Midlothian
  • StenhousemuirStenhousemuir15:00CowdenbeathCowdenbeath

Group B

  • BrechinBrechin City15:00MontroseMontrose
  • ForfarForfar Athletic15:00St JohnstoneSt Johnstone

Group C

  • ArbroathArbroath15:00AlloaAlloa Athletic

Group D

  • Cove RangersCove Rangers15:00Raith RoversRaith Rovers

Group E

  • MortonGreenock Morton15:00Queen of SthQueen of the South
  • MotherwellMotherwell15:00Annan AthleticAnnan Athletic

Group F

  • AirdrieoniansAirdrieonians15:00HamiltonHamilton Academical

Group G

  • AyrAyr United15:00StranraerStranraer
  • LivingstonLivingston15:00BerwickBerwick Rangers

Group H

  • AlbionAlbion Rovers15:00Edinburgh CityEdinburgh City
  • DunfermlineDunfermline15:00East KilbrideEast Kilbride

Sunday 28th July

Group D

  • DundeeDundee15:00Inverness CTInverness Caledonian Thistle

Group F

  • Queen's ParkQueen's Park14:30ClydeClyde

All times are UK and subject to change. BBC is not responsible for any changes.

Choose another date