Europa League Scores & Fixtures

Search

All fixtures

Thursday 24th September

Qualifying Third Round

  • Ararat-ArmeniaArarat-Armenia1CeljeCelje0
  • KuPS KuopioKuPS Kuopio2SuduvaSuduva0
  • FehérvárFehérvár0ReimsReims0
    Fehérvár win 4-1 on penalties
  • Viktoria PlzenViktoria Plzen3SønderjyskESønderjyskE0
  • RostovRostov1Maccabi HaifaMaccabi Haifa2
  • BesiktasBesiktas1Rio AveRio Ave1
    Rio Ave win 4-2 on penalties
  • CSKA SofiaCSKA Sofia3B36 TórshavnB36 Tórshavn1
  • Djurgårdens IFDjurgårdens IF0CFR ClujCFR Cluj1
  • Floriana FCFloriana FC0FloraFlora0
    Flora win 4-2 on penalties
  • Malmö FFMalmö FF5Lokomotiva ZagrebLokomotiva Zagreb0
  • NS MuraNS Mura1PSV EindhovenPSV Eindhoven5
  • Riga FCRiga FC0CelticCeltic1
  • RosenborgRosenborg1AlanyasporAlanyaspor0
  • Sporting de CharleroiSporting de Charleroi2Partizan BelgradePartizan Belgrade1
  • Steaua BucharestSteaua Bucharest0Slovan LiberecSlovan Liberec2
  • Hapoel Be'er ShevaHapoel Be'er Sheva3MotherwellMotherwell0
  • Apoel NicosiaApoel Nicosia2Zrinjski MostarZrinjski Mostar2
    Apoel Nicosia win 4-2 on penalties
  • FC CopenhagenFC Copenhagen3Piast GliwicePiast Gliwice0
  • FK SarajevoFK Sarajevo2Buducnost PodgoricaBuducnost Podgorica1
  • GalatasarayGalatasaray2Hajduk SplitHajduk Split0
  • GranadaGranada2Lokomotivi TbilisiLokomotivi Tbilisi0
  • KI KlaksvíkKI Klaksvík6Dinamo TbilisiDinamo Tbilisi1
  • Sheriff TiraspolSheriff Tiraspol1DundalkDundalk1
    Dundalk win 5-3 on penalties
  • ShkendijaShkendija1TottenhamTottenham Hotspur3
  • Standard LiegeStandard Liege2FK VojvodinaFK Vojvodina1
  • WolfsburgVfL Wolfsburg2DesnaDesna0
  • FC BaselFC Basel3Anorthosis FamagustaAnorthosis Famagusta2
  • LASKLASK7DAC Dunajská StredaDAC Dunajská Streda0
  • Legia WarsawLegia Warsaw2Drita GjilanDrita Gjilan0
  • AC MilanAC Milan3Bodø/GlimtBodø/Glimt2
  • St. GallenSt. Gallen0AEK AthensAEK Athens1
  • HNK RijekaHNK Rijeka2Kolos KovalivkaKolos Kovalivka0
  • SportingSporting Lisbon1AberdeenAberdeen0
  • Willem IIWillem II0RangersRangers4

Wednesday 23rd September

Qualifying Third Round

  • Apollon LimassolApollon Limassol0Lech PoznanLech Poznan5

Friday 18th September

Qualifying Second Round

  • Riga FCRiga FC1Tre FioriTre Fiori0

Thursday 17th September

Qualifying Second Round

  • Kaisar KyzylordaKaisar Kyzylorda1Apoel NicosiaApoel Nicosia4
  • VentspilsVentspils1RosenborgRosenborg5
  • RenovaRenova0Hajduk SplitHajduk Split1
  • Ararat-ArmeniaArarat-Armenia4Fola EschFola Esch3
  • FC AstanaFC Astana0Buducnost PodgoricaBuducnost Podgorica1
  • Teuta DurrësTeuta Durrës0GranadaGranada4
  • Lincoln Red ImpsLincoln Red Imps0RangersRangers5
  • KuPS KuopioKuPS Kuopio1Slovan BratislavaSlovan Bratislava1
    KuPS Kuopio win 4-3 on penalties
  • FC BotosaniFC Botosani0ShkendijaShkendija1
  • Bodø/GlimtBodø/Glimt3ZalgirisZalgiris1
  • FK RiteriaiFK Riteriai1Slovan LiberecSlovan Liberec5
  • IFK GöteborgIFK Göteborg1FC CopenhagenFC Copenhagen2
  • Lokomotiv PlovdivLokomotiv Plovdiv1TottenhamTottenham Hotspur2
  • Neftchi BakuNeftchi Baku1GalatasarayGalatasaray3
  • FloraFlora2KR ReykjavíkKR Reykjavík1
  • Olimpija LjubljanaOlimpija Ljubljana2Zrinjski MostarZrinjski Mostar3
  • Connah's Quay NomadsConnah's Quay Nomads0Dinamo TbilisiDinamo Tbilisi1
  • CSKA SofiaCSKA Sofia2BATE BorisovBATE Borisov0
  • Djurgårdens IFDjurgårdens IF2EuropaEuropa1
  • FC Sfintul GheorgheFC Sfintul Gheorghe0Partizan BelgradePartizan Belgrade1
  • Hibernians FCHibernians FC0FehérvárFehérvár1
  • LaciLaci1Hapoel Be'er ShevaHapoel Be'er Sheva2
  • Lokomotivi TbilisiLokomotivi Tbilisi2Dinamo MoscowDinamo Moscow1
  • Maccabi HaifaMaccabi Haifa2KairatKairat1
  • OFIOFI0Apollon LimassolApollon Limassol1
  • Inter Club D'EscaldesInter Club D'Escaldes0DundalkDundalk1
  • ArisAris1Kolos KovalivkaKolos Kovalivka2
  • Borac Banja LukaBorac Banja Luka0Rio AveRio Ave2
  • KukesiKukesi0WolfsburgVfL Wolfsburg4
  • Piast GliwicePiast Gliwice3TSV Prolactal HartbergTSV Prolactal Hartberg2
  • Shamrock RoversShamrock Rovers0AC MilanAC Milan2
  • SileksSileks0Drita GjilanDrita Gjilan2
  • Standard LiegeStandard Liege2Bala TownBala Town0
  • NS MuraNS Mura3AGF AarhusAGF Aarhus0
  • ColeraineColeraine2MotherwellMotherwell2
    Motherwell win 3-0 on penalties
  • Viking FKViking FK0AberdeenAberdeen2
  • DAC Dunajská StredaDAC Dunajská Streda5FK JablonecFK Jablonec3
  • LinfieldLinfield0Floriana FCFloriana FC1
  • NK OsijekNK Osijek1FC BaselFC Basel2
  • ServetteServette0ReimsReims1
  • Backa TopolaBacka Topola6Steaua BucharestSteaua Bucharest6
    Steaua Bucharest win 5-4 on penalties
  • Budapest HonvédBudapest Honvéd0Malmö FFMalmö FF2

Wednesday 16th September

Qualifying Second Round

Thursday 10th September

Prelim/Qualifying First Round

  • Nomme KaljuNomme Kalju0NS MuraNS Mura4

Wednesday 9th September

Prelim/Qualifying First Round

  • Maccabi HaifaMaccabi Haifa3Zeljeznicar SarajevoZeljeznicar Sarajevo1

All times are UK and subject to change. BBC is not responsible for any changes.

Choose another date