Boxing Calendar

Other dates

Past dates

  • April2021

Back to current content

Content

    Saturday 1st May Johnny Fisher-Phil Williams 21:00

    Manchester Arena, Great Britain

    Heavyweight

    Saturday 1st May Campbell Hatton-Levi Dunn 21:00

    Manchester Arena, Great Britain

    Lightweight

    Saturday 1st May James Tennyson-Jovanni Straffon 21:00

    Manchester Arena, Great Britain

    Lightweight: IBO

    Saturday 1st May Chris Eubank Jr.-Marcus Morrison 21:00

    Manchester Arena, Great Britain

    Middleweight

    Saturday 1st May Scott Fitzgerald-Gregory Trenel 21:00

    Manchester Arena, Great Britain

    Super Middleweight

    Saturday 1st May Dereck Chisora-Joseph Parker 22:00

    Manchester Arena, Great Britain

    Heavyweight

    Saturday 1st May Dmitry Bivol-Craig Richards 22:00

    Manchester Arena, Great Britain

    Light Heavyweight: WBA Super

    Saturday 1st May Katie Taylor-Natasha Jonas 22:00

    Manchester Arena, Great Britain

    Lightweight: WBA, IBF, WBC, WBO

    Sunday 2nd May Eduardo Ramirez-Isaac Avelar 02:00

    Dignity Health Sports Park, USA

    Featherweight

    Sunday 2nd May Andy Ruiz Jr.-Chris Arreola 02:00

    Dignity Health Sports Park, USA

    Heavyweight

    Sunday 2nd May Carlos Negron-Scott Alexander 02:00

    Dignity Health Sports Park, USA

    Heavyweight

    Sunday 2nd May Fernando Angel Molina-Prisco Marquez 02:00

    Dignity Health Sports Park, USA

    Lightweight

    Sunday 2nd May Jesus Alejandro Ramos-Javier Molina 02:00

    Dignity Health Sports Park, USA

    Super Welterweight

    Sunday 2nd May Sebastian Fundora-Jorge Cota 02:00

    Dignity Health Sports Park, USA

    Super Welterweight

    Sunday 2nd May Adrian Granados-Jose Luis Sanchez 02:00

    Dignity Health Sports Park, USA

    Welterweight

    Sunday 2nd May Omar Figueroa Jr.-Abel Ramos 02:00

    Dignity Health Sports Park, USA

    Welterweight

    Sunday 2nd May Erislandy Lara-Thomas LaManna 03:00

    Dignity Health Sports Park, USA

    Middleweight: WBA

    Sunday 9th May Marc Castro-Irving Macias Castillo 02:00

    AT&T Stadium, USA

    Featherweight

    Sunday 9th May Frank Sanchez-Nagy Aguilera 02:00

    AT&T Stadium, USA

    Heavyweight

    Sunday 9th May Elwin Soto-Katsunari Takayama 02:00

    AT&T Stadium, USA

    Light Flyweight

    Sunday 9th May Keyshawn Davis-Jose Antonio Meza 02:00

    AT&T Stadium, USA

    Lightweight

    Sunday 9th May Kelvin Davis-Jan Marsalek 02:00

    AT&T Stadium, USA

    Super Lightweight

    Sunday 9th May Kieron Conway-Souleymane Cissokho 02:00

    AT&T Stadium, USA

    Super Welterweight

    Sunday 9th May Christian Gomez-Xavier Wilson 02:00

    AT&T Stadium, USA

    Welterweight

    Sunday 9th May Saul Alvarez-Billy Joe Saunders 03:00

    AT&T Stadium, USA

    Super Middleweight: WBC, WBO, WBA Super

    Saturday 15th May Tommy McCarthy-Alexandru Jur 21:00

    Manchester Arena, Great Britain

    Cruiserweight: EBU

    Saturday 15th May Gamal Yafai-Jason Cunningham 21:00

    Manchester Arena, Great Britain

    Super Bantamweight: EBU

    Saturday 15th May Terri Harper-Hyun-Mi Choi 21:00

    Manchester Arena, Great Britain

    Super Featherweight: WBA, WBC

    Saturday 15th May Lerrone Richards-Giovanni De Carolis 21:00

    Manchester Arena, Great Britain

    Super Middleweight: EBU

    Sunday 16th May Brandon Figueroa-Luis Nery 03:00

    Dignity Health Sports Park, USA

    Super Bantamweight: WBA, WBC

    Friday 21st May Nkosinathi Joyi-Ayanda Ndulani 21:00

    International Convention Centre, South Africa

    Minimumweight: IBO

    Sunday 23rd May Josh Taylor-Jose Ramirez 03:00

    Virgin Hotels Las Vegas, USA

    Super Lightweight: IBF, WBC, WBO, WBA Super

    Saturday 29th May Carlos Canizales-Esteban Bermudez Salas 03:00

    Light Flyweight: WBA

    Saturday 29th May Thammanoon Niyomtrong-Siridech Deebook 17:00

    Nakhon Sawan, Thailand

    Minimumweight: WBA Super

    Saturday 29th May Chantelle Cameron-Melissa Hernandez 21:00

    Michelob Ultra Arena, USA

    Super Lightweight: WBC

    Sunday 30th May Nordine Oubaali-Nonito Donaire 03:00

    Dignity Health Sports Park, USA

    Bantamweight: WBC

    Sunday 30th May Devin Haney-Jorge Linares 03:00

    Michelob Ultra Arena, USA

    Lightweight: WBC

    All times are UK and subject to change. BBC is not responsible for any changes.