The Martinez Brothers
https://static.bbc.co.uk/music_clips/3.0.1/img/default_artist_images/pop2.jpg
https://musicbrainz.org/artist/b709fb91-ab74-436e-a96e-9d066058dbd7
The Martinez Brothers


The Martinez Brothers Tracks

Sort by

Green Velvet
Bigger Than Prince (The Martinez Brothers Remix)
https://ichef.bbci.co.uk/images/ic/256x256/p01fz3kl.jpg
link
Bigger Than Prince (The Martinez Brothers Remix)
The Martinez Brothers
Stuff In The Trunk (feat. Miss Kittin)
https://ichef.bbci.co.uk/images/ic/256x256/p01br5yk.jpg
link
Stuff In The Trunk (feat. Miss Kittin)

Stuff In The Trunk (feat. Miss Kittin)

Performer
The Martinez Brothers
Featured Artist
The Martinez Brothers
H 2 Da Izzo
https://static.bbc.co.uk/music_clips/3.0.1/img/track_fallback.png
link
H 2 Da Izzo
The Martinez Brothers
Two Much For Me
https://static.bbc.co.uk/music_clips/3.0.1/img/track_fallback.png
link
Two Much For Me
Load more tracks


Upcoming Events

26
May
2017
The Martinez Brothers, Dizzee Rascal, Duke Dumont, Katy B, Wiley, Gorgon City, Armand Van Helden, Skream, Roger Sanchez, Jonas Blue, Camo & Krooked, Redlight, Julio Bashmore, Shapeshifters, Dennis Ferrer, Joey Negro, Maya Jane Coles, Tchami, Danny Byrd, Carl Cox, Claptone, Giggs, MK, DJ Zinc, Hot Since 82, Solomun, JAUZ, Âme, Jamie Jones, Shift K3Y, Kollektiv Turmstrasse, Eats Everything, Dubfire, Metrik, Art Department, Fred V & Grafix, Loco Dice, Tough Love, Todd Terry, Seth Troxler, Sven Vath, 99 souls, Kerri Chandler, S.P.Y, Stimming, Marco Carola, Josh Butler, David Morales, Hannah Wants, Steve Lawler, Dimension, Dixon, Etherwood, David Rodigan, Maduk, Chris Lorenzo, Patrick Topping, ADRIATIQUE, My Nu Leng, Franky Rizardo, MistaJam, Jackmaster, Tall Paul, Sonny Fodera, Preditah, Low Steppa, Makoto, Danny Howard, Matthias Tanzmann, Nu:Logic, Richy Ahmed, Paco Osuna, Bontan, Mist, Darius Syrossian, Davide Squillace, kideko, Siege, WAFF, PBR Streetgang, Ilario Alicante, Simon Dunmore, Krakota, Steve Taylor, Hugh Hardie, Monki, Matt Tolfrey, Jazzy M, Apollonia, Man without a clue, Gerd Janson, Seb Fontaine, Ryan James, Kurupt FM, Dub Phizix & Strategy, Cera Alba, Max Chapman, Detlef, Enzo Siragusa, Sam Divine, Solardo, Kydus, Tania Vulcano, Jamie Duggan, Markus Fix, Will Taylor, Skyhigh, Emerald, CAMILO FRANCO, Tom Garnett, Dennis Cruz, Jey Kurmis, Charlo, T.Q.D, De La Swing, PAWSA, Brandon Block, Brad James, DJ Target, Archie Hamilton, MR. "A", Joey Daniel, Alex P, SKT, Reelow, Basement Jaxx (DJ Set), Pirate Copy, DJ Charlesy, Josh Parkinson, Jack Swift, B2B, Artikal, Granite State, Michael Bibi, H.O.S.H. (DE), Tom Zanetti & K.O. Kane, Andrea Olivia, Adam Cotier, George Kafetzis, Jack Francis, Rue Jay, Michael Green, Sigma (DJ Set), Brian Murphy, Pete Zorba, Wilkinson (DJ Set), Keith Mac, Andy Manston, GW Harrison, Senzala, Kolsch (DJ Set), Bongo Ben, Jedd Barry, Moucha, James Organ, Mark Ingham, George Mensah, Jess Bays, Anthony Lowther, Owen Clarke, Jack Cav, Danny Clockwork, Shovell Live, Ma?k (UK), Just Jorge, Tony Nicholls, The Dreem Team, Kayne & Sanchez, Parris & Lloyd, The Mistaa (UK), Devstar, o'neil mcdowall, Darrell Privett, Sam Lashmar, CJ Sax and Mista Bounce
Unknown venue, London, UK
28
May
2017
The Martinez Brothers, Artwork, Gerd Janson, Midland, Waze & Odyssey, Solardo, Denis Sulta, Mall Grab, Melè and Pender Street Steppers
Canal Mills, Leeds, UK
9
Jun
2017
The Martinez Brothers, Disclosure, Fatboy Slim, Clean Bandit, Rudimental, George Ezra, Dizzee Rascal, Eric Prydz, Jess Glynne, Damian 'Jr Gong' Marley, Chaka Khan, Wiley, Zara Larsson, Armand Van Helden, Gorgon City, Bondax, Mura Masa, Maya Jane Coles, JME, Dusky, Stormzy, Joe Goddard, Giggs, DJ Zinc, Joris Voorn, Tom Misch, Will Heard, Jamie Jones, Rag'n'Bone Man, Pete Tong, Shadow Child, Andy C, SG Lewis, Romare, Hannah Wants, Yousef, David Rodigan, J Hus, My Nu Leng, Raye, Artwork, Jackmaster, Melè, Preditah, AJ Tracey, Moxie, Fatima Yamaha, Low Steppa, Bonzai, Crazy Cousinz, Heidi, Horse Meat Disco, C4, kideko, Enzo Siffredi, Stefflon Don, The Black Madonna, President T, robert james, White Label, Anne Marie, Liv Dawson, Gerd Janson, Logan Sama, Denis Sulta, William Kouam Djoko, Solardo, Marc Maya, George Privatti, De La Swing, DJ Target, DJ DubL, Gorgon City (DJ Set), Shy Luv, Stimpy, Eddy M, Suze Rosser, Scruffizer, Bannerworx, Wax Worx, James Organ, Mike Panteli, Matt Orartix, Mirage DJs, Marlon Mahroyan and Pedro Sedso
Brighton City Airport, Brighton, UK
10
Jun
2017
The Martinez Brothers, Two Door Cinema Club, Frank Ocean, The 1975, Fatboy Slim, A Tribe Called Quest, Little Dragon, London Grammar, George Ezra, Flying Lotus, Eric Prydz, Jess Glynne, Danny Brown, Above & Beyond, Damian 'Jr Gong' Marley, Chaka Khan, Wiley, Zara Larsson, Nightmares On Wax, Armand Van Helden, Jon Hopkins, Skream, Oliver Heldens, Noisia, Sampha, Jagwar Ma, Wilkinson, Mura Masa, Heatwave, Maya Jane Coles, NAO, Dusky, Stormzy, Mick Jenkins, Carl Cox, Joe Goddard, Floating Points, Crazy P, Giggs, Goldie, Joris Voorn, Tom Misch, Hot Since 82, Jamie Jones, Rag'n'Bone Man, Pete Tong, Kölsch, Andy C, P Money, The Japanese House, Moodymann, Fakear, Adam Beyer, Romare, Seth Troxler, Bicep, Loyle Carner, Waze & Odyssey, Hannah Wants, Rejjie Snow, Boy Better Know, Yousef, Dixon, David Rodigan, Midland, Patrick Topping, J Hus, My Nu Leng, Congo Natty, Raye, Artwork, Joseph Capriati, DJ Ez, Jackmaster, Melè, DJ Craze, Preditah, Krystal Klear, AJ Tracey, Moxie, Fatima Yamaha, Richy Ahmed, Dub Phizix, Mind Against, Hunee, Horse Meat Disco, Alexis Taylor, Näo (FR), CABBAGE, Stefflon Don, The Black Madonna, Nadia Rose, President T, North Base, Abra Cadabra, Norman Jay MBE, Monki, Strategy, Dekmantel, nasTia, Coco and the Butterfields, Jasper James, Jacky, Now Wave DJs, Gerd Janson, Far West, Dub Phizix & Strategy, Max Chapman, Anderson .Paak & The Free Nationals, LEVELZ, Theo Kottis, Denis Sulta, William Kouam Djoko, Solardo, Rex Orange County, Rich Reason, Krysko, Jonny Dub, Marc Maya, CONDUCTA, George Privatti, Dekmantel Soundsystem, Will Tramp, Parklife, De La Swing, Klose One, Zutekh, Ratboy, Pirate Copy, Alexis Taylor (Hot Chip), Greg Lord, Lauren Lo Sung, Jamz Supernova, Romare (live), Zutekh Djs, Nicola Bear, Hackett, Elliot Adamson, Jon Hopkins (DJ set), Will Orchard, Pete Zorba, Wilkinson (DJ Set), Ellie Cocks, Venum Sound, Floating Points (Solo Live Set), James Organ, Lee Drake, Noisia (DJ Set), Goldie Influences, Krysko & Greg Lord, Toddla T & Coco, Hype & Hazard, Olli Ryder & Luke Welsh and Hammer (UK)
Heaton Park, Manchester, UK
24
Aug
2017
The Martinez Brothers, Deadmau5, Tiësto, Fatboy Slim, Diplo, The Chainsmokers, Martin Garrix, Armin van Buuren, Alesso, Hardwell, Chase & Status, Martin Solveig, Eric Prydz, Dillon Francis, Galantis, Above & Beyond, Duke Dumont, Nicky Romero, Sub Focus, Steve Angello, Sander van Doorn, Laidback Luke, Paul van Dyk, Paul Oakenfold, Ferry Corsten, Gorgon City, Sigma, Lost Frequencies, Oliver Heldens, Dimitri Vegas & Like Mike, Route 94, DVBBS, Cosmic Gate, Wilkinson, Firebeatz, Don Diablo, Camo & Krooked, Sasha, High Contrast, Sam Feldt, Sigala, Disciples, Tchami, Marshmello, Dusky, Stormzy, Claptone, Will Sparks, Timmy Trumpet, Grum, Jax Jones, Philip George, Andrew Rayel, Axwell Λ Ingrosso, KSHMR, MK, Aly & Fila, Goldie, Joris Voorn, Hot Since 82, John O'Callaghan, JAUZ, Jamie Jones, George Fitzgerald, Luciano, Andy C, P Money, Eats Everything, Richie Hawtin, Bombs Away, Third Party, Friction, Julian Jordan, NGHTMRE, Loco Dice, Adam Beyer, Darren Styles, Seth Troxler, Sven Vath, Dimitri Vangelis & Wyman, Sunnery James & Ryan Marciano, Marco Carola, K-Klass, Slander, Culture Shock, Hannah Wants, Idris Elba, Dimension, Alan Fitzpatrick, Yousef, Ben Gold, Ghastly, TCTS, Dj Isaac, Mark Sixma, Judge Jules, Icarus, Patrick Topping, Ferreck Dawn, Franky Rizardo, DJ S.K.T, Annie Mac, DJ Ez, MistaJam, Jackmaster, Sonny Fodera, Alok, Joel Fletcher, Danny Howard, Tom Zanetti, Yotto, Ben Nicky, Russ Yallop, Bryan Kearney, Malaa, Scott Brown, Brooklyn, CamelPhat, Will Atkinson, Max Enforcer, Argy, Anton Powers, Vini Vici, kideko, The Black Madonna, Jack Eye Jones, Cristoph, Alex Kidd, Charlie Sloth, Kutski, Fracture, Pendulum (DJ Set), Seb Fontaine, Obsesion, Andy Whitby, Rodg, Theo Kottis, Raffa Fl, Jemmy, KC Lights, Ryan Marciano, Lewis Boardman, Solardo, Andy Mac, Junior J, Chase & Status (DJ Set), Corey James, James Dutton, Sean Hughes, Son of 8, Shaun T, Ki Creighton, Jon Pleased Wimmin, Midnight City, Killbox, B. Traits, Rob Harnetty, MKN, George Kafetzis, Northbase, Ed Mackie, Josh Demello, Paul Bleasdale, BIG WORM, Strictly Underground, Phil Mackintosh, Thomas Tuft, Andy Carroll, LFM, Rich Furness, Kolsch (DJ Set), Ricochet Musica, Billie Clements, Mike Catherall, Sean Dougherty and Adam Cartwright
Daresbury Estate, Halton, UK

Back to artist