BBCAlbanian.com
 
Botuar: E martë, 15 shkurt 2011 - 17:22 CET
 
Dërgoja një miku   Version i printueshëm
Emigrantë të tjerë nga Afrika e Veriut mbrijnë në Itali.
 
Pamje nga mbritje emigrantësh në Lampeduza
Qeveria italiane i ka bërë thirrje BE për asistencë dhe fonde
Emigrantë të tjerë nga Afrika e Veriut janë duke mbritur në Itali.

Një anije është interceptuar në brigjet e Siçilisë më 30 vetë në bord që mendohet se janë nga Egjypti.

Rreth 5 mijë tunizian tashmë kanë mundur të mbrijnë në ishullin e vogël të Lampeduzës.

Ministri i Brëndshëm italian, Roberto Maroni, ka paralajmëruar se trazirat politike në Tunizi dhe Egjypt mund të çojnë në një eksod të madh emigrantësh drejt Evropës.

Qeveria italiane i ka bërë thirrje BE për asistencë dhe fonde.

 
 
GJITHASHTU
 
 
Dërgoja një miku   Version i printueshëm
 
 
 
BBC ©
 
^^ Kthehu në krye
 
  Arkiv
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>