Thursday 28th July 2016

This table charts the fixtures during Thursday 28th July 2016
UEFA Europa League - Qualifying Third Round
Show last 5 matches and coverage Fixture Kick-off Status

AEK Larnaka V Spartak Moscow

16:00

FC Oleksandria V Hajduk Split

17:30

Heracles Almelo V Arouca

17:45

FK Austria Vienna V Spartak Trnava

18:00

IFK Göteborg V HJK Helsinki

18:00

Jelgava V Beitar Jerusalem

18:00

Lille V FK Qabala

18:00

Lokomotiva Zagreb V Vorskla Poltava

18:00

Slavia Prague V Rio Ave

18:00

Torpedo Zhodino V Rapid Vienna

18:00

Zaglebie Lubin V SønderjyskE

18:00

Birkirkara FC V FK Krasnodar

18:30

Istanbul Basaksehir V HNK Rijeka

18:30

FC Luzern V Sassuolo

18:45

Grasshoppers Zürich V Apollon Limassol

18:45

FK Vojvodina V Dinamo Minsk

19:00

KRC Genk V Cork City

19:00

Osmanlispor V Nomme Kalju

19:00

Panathinaikos V AIK

19:00

Pandurii Targu Jiu V M'bi Tel-Aviv

19:00

Shkendija V Mladá Boleslav

19:00

Hertha BSC V Brøndby IF

19:15

KAA Gent V Viitorul Constanta

19:30

Videoton FC V FC Midtjylland

19:30

Aberdeen V NK Maribor

19:45

AZ Alkmaar V PAS Giannina

19:45

NK Domzale V West Ham

19:45

St Etienne V AEK Athens

20:00

FC Admira Wacker Mödling V Slovan Liberec

20:05

Thursday 4th August 2016

This table charts the fixtures during Thursday 4th August 2016
UEFA Europa League - Qualifying Third Round
Show last 5 matches and coverage Fixture Kick-off Status

FC Midtjylland V Videoton FC

17:00

HJK Helsinki V IFK Göteborg

17:00

Nomme Kalju V Osmanlispor

17:00

Spartak Trnava V FK Austria Vienna

17:00

FK Krasnodar V Birkirkara FC

17:30

Spartak Moscow V AEK Larnaka

17:30

AIK V Panathinaikos

18:00

Apollon Limassol V Grasshoppers Zürich

18:00

Arouca V Heracles Almelo

18:00

Beitar Jerusalem V Jelgava

18:00

FK Qabala V Lille

18:00

Hajduk Split V FC Oleksandria

18:00

HNK Rijeka V Istanbul Basaksehir

18:00

Mladá Boleslav V Shkendija

18:00

PAS Giannina V AZ Alkmaar

18:00

Slovan Liberec V FC Admira Wacker Mödling

18:00

Viitorul Constanta V KAA Gent

18:00

Vorskla Poltava V Lokomotiva Zagreb

18:00

SønderjyskE V Zaglebie Lubin

18:15

M'bi Tel-Aviv V Pandurii Targu Jiu

18:30

Dinamo Minsk V FK Vojvodina

18:45

AEK Athens V St Etienne

19:00

Brøndby IF V Hertha BSC

19:15

NK Maribor V Aberdeen

19:15

Sassuolo V FC Luzern

19:30

Cork City V KRC Genk

19:45

West Ham V NK Domzale

19:45

Rio Ave V Slavia Prague

20:00

Rapid Vienna V Torpedo Zhodino

20:05

Please note: All times UK. Fixtures are subject to change. The BBC is not responsible for any changes that may be made.