ඇමෙරිකාවේ උප ජනාධිපති ධුරයට රිපබ්ලිකන් පක්ෂයෙන් පෝල් රයන්

අවසාන යාවත්කාලීන කිරීම :  2012 අගෝස්තු 11 සෙනසුරාදා - 16:50 GMT
පෝල් රයන් ජනාධිපතිධූර අපේක්ෂක මිට් රොම්නි සමඟ

පෝල් රයන් ජනාධිපතිධූර අපේක්ෂක මිට් රොම්නි සමඟ

ලබන නොවැම්බර් මාසයේ පැවැත්වෙන ඇමෙරිකානු ජනාධිපතිවරනයේදී රිපබ්ලිකන් පක්ෂයෙන් තරඟ වදින මිට් රොම්නි, තම උප ජනාධිපතිධූර අපේක්ෂකයා ලෙස , විස්කොන්සින් ප්‍රාන්තයෙන් පත්ව සිටින කොන්ග්‍රස් සභිකයකු වන පෝල් රයන් තෝරා ගෙන ඇත.

පෝල් රයන් රිපබ්ලිකන් පක්ෂයට බහුතර බලයක් සහිත ඇමෙරිකානු නියෝජිත මන්ත්‍රී මණ්ඩලයේ අය වැය කමිටුවේ සභාපතිවරයායි.

ජනාධිපති බරක් ඔබාමා විසින් නීතිගත කරන ලද සෞඛ්‍ය සංරක්ෂණ ප්‍රතිසංස්කරණ වැඩ පිළිවෙල කටුගා දමන බවට ප්‍රතිඥාවක් දී සිටින පෝල් රයන්, මහජන වියදම් කප්පාදු කර දැමීමේ ව්‍යාපාරයේ ද පුරෝගාමියෙක්.

පෝල් රයන්, රිපබ්ලිකන් පක්ෂයේ උප ජනාධිපතිධූර අපේක්ෂකයා හැටියට තෝරා ගනු ලැබීම මගින්, ඇමෙරිකානු ආර්ථිකය පෙරට ගෙනයාම සඳහා සුදුසු වඩාත් හොඳම මාවත කුමක්ද යන්න සම්බන්ධයෙන් පවතින මත ගැටුම තවත් උග්‍ර වන බවයි, බීබීසී වාර්තාකරුවෙක් ප්‍රකාශ කළේ.

BBC © 2014 බීබීසී නොවන වෙබ් අඩවිවල අන්තර්ගතය පිළිබඳව බීබීසීය වගකීමෙන් නොබැඳේ

මෙම වෙබ් අඩවිය හොඳින්ම කියවිය හැක්කේ style sheets (CSS) ක්‍රියාත්මක කොට තිබෙන අලුත්ම වෙබ් බ්‍රවුසරයක් හරහාය. ඔබේ වත්මන් වෙබ් බ්‍රවුසරය මඟින් ඔබට මේ වෙබ් අඩවිය කියවිය හැකිමුත් එහි අඩංගු සියලු අංග පැහැදිලිව නැරඹීමට ඔබට අවස්ථාව නොලැබෙනු ඇත. ඔබේ වෙබ් බ්‍රවුසරයේ මෘදුකාංග යාවත්කාලින කිරීම හෝ ඔබට හැකිනම්  style sheets (CSS) ක්‍රියාත්මක කිරීම පිළිබඳව සලකා බලන්න.