මරණ බවට තර්ජනය කළා - මාධ්‍යවේදී කපිල්නාත්

අවසාන යාවත්කාලීන කිරීම :  2014 අගෝස්තු 3 ඉරිදා - 18:56 GMT

දුරකතන පණිවුඩ ඔස්සේ තමාට මරණ තර්ජන එල්ල වන බව වන්නි මාධ්‍යවේදීන්ගේ සංගමයේ උපසභාපති නවරත්නම් කපිල්නාත් පවසයි.

ඔහු ඒ සම්බන්ධයෙන් වවුනියාව පොලිසියට පැමිණිලි කර තිබේ.

මාධ්‍ය පුහුණු වැඩමුළුවකට සහභාගී වීම සඳහා යාපනයේ සිට කොළඹ බලා පැමිණෙමින් සිටි මාධ්‍යවේදීන් පිරිසක් ඕමන්තේදී පොලිස් රැඳවුම් භාරයට පත් වූ අවස්ථාවේ එම මාධ්‍යවේදීන් නිදහස් කර ගැනීම සඳහා මැදිහත් වීම මරණ තර්ජන එල්ල වීමට ප්‍රධාන හේතුව බව තමා විශ්වාස කරන බවයි නවරත්නම් කපිල්නාත් වැඩි දුරටත් පවසන්නේ.

අවස්ථා කිහිපයකදී යම් කිසි පිරිසක් විසින් දුරකතන අංක දෙකකින් තර්ජනය කළ බව පොලිසියට කළ පැමිණිල්ලේ සඳහන්.

තර්ජනය

මාධ්‍යවේදියකු වශයෙන් රැකියාව කිරීමට අමතරව වෙනත් මැදිහත් වීම් වලට නොයන ලෙසත් නැතහොත් ජීවිතයට විශාල අනතුරක් සිදු විය හැකි බවට තර්ජනය කළ පිරිස දිගින් දිගටම කියා සිටි බවයි කපිල්නාත් බීබීසීයට ප්‍රකාශ කළේ.

මෙම තර්ජන හේතුවෙන් ඔහු ඇතුළු පවුලේ සාමාජිකයන් දැඩි කම්පනයකට පත්ව සිටින බව කපිල්නාත් පවසයි.

මේ පිළිබඳ සංදේශය කළ විමසීමකදී පොලිස් මාධ්‍යය ප්‍රකාශක අජිත් රෝහණ පැවසුවේ තර්ජනය කලේ යැයි කියන දුරකතන අංක අධිකරණය වෙත ඉදිරිපත් කර එම දුරකතන අංක හිමි පුද්ගලයන් සොයා ඔවුන්ට එරෙහිව නීතිමය පියවර ගන්නා බවයි.

යාපනයේ මාධ්‍යවේදීන්ගේ නිදහස සම්බන්ධයෙන් කටයුතු කිරීම මත කපිල්නාත්ට මරණ තර්ජන එල්ල වූ බවට පොලිසියට තොරතුරු ලැබී නැති බව පැවසූ පොලිස් මාධ්‍යය ප්‍රකාශකවරයා කපිල්නාත්ට දුරකතනයෙන් ඇමතූ පිරිස තර්ජනය කර ඇත්තේ දෙමළ භාෂාවෙන් බවත් ප්‍රකාශ කළේය.

වැඩි තොරතුරු සඳහා

BBC © 2014 බීබීසී නොවන වෙබ් අඩවිවල අන්තර්ගතය පිළිබඳව බීබීසීය වගකීමෙන් නොබැඳේ

මෙම වෙබ් අඩවිය හොඳින්ම කියවිය හැක්කේ style sheets (CSS) ක්‍රියාත්මක කොට තිබෙන අලුත්ම වෙබ් බ්‍රවුසරයක් හරහාය. ඔබේ වත්මන් වෙබ් බ්‍රවුසරය මඟින් ඔබට මේ වෙබ් අඩවිය කියවිය හැකිමුත් එහි අඩංගු සියලු අංග පැහැදිලිව නැරඹීමට ඔබට අවස්ථාව නොලැබෙනු ඇත. ඔබේ වෙබ් බ්‍රවුසරයේ මෘදුකාංග යාවත්කාලින කිරීම හෝ ඔබට හැකිනම්  style sheets (CSS) ක්‍රියාත්මක කිරීම පිළිබඳව සලකා බලන්න.