තිසර පෙරේරා සති දෙකින් පුහුණුවට - සනත්

අවසාන යාවත්කාලීන කිරීම :  2014 ජූලි 23 බදාදා - 17:29 GMT

ශ්‍රව්‍ය දෘශ්‍ය වාදනය

ක්‍රිකට් ක්‍රීඩාවෙන් සමුගැනීමක් ගැන ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිකට් ආයතනයට දැනුම්දීමක් කර නැතැයි තේරීම් කමිටු සභාපති සනත් ජයසුරිය පවසයි.

නරඹන්න​mp4

මෙය වාදනය කිරීම සඳහා අලුත්ම Flash Player බාගතකලයුතු අතර Java Script අනිවාර්යයෙන්ම ක්‍රියාත්මක කළයුතුය

Windows player යොදාගෙන වාදනය කරන්න

තිසර පෙරේරා සති දෙකින් පුහුණුවට - සනත්

00:01:16

ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිකට් කණ්ඩායමේ තුන් ඉරියව් ක්‍රීඩක තිසර පෙරේරා ශ්‍රී ලංකාවේ ක්‍රිකට් ක්‍රීඩාවට සමුදීමේ සූදානමක් ඇතැයි පළවන මාධ්‍ය වාර්තාවල සත්‍යතාවක් ඇතැයි තමන් නොසිතන බව ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිකට් තේරීම් කමිටුවේ සභාපති සනත් ජයසුරිය පවසයි.

පසුගියදා පැවති ශ්‍රී ලංකා හා දකුණු අප්‍රිකා එක් දින තරඟාවලිය අතරතුර තමන්ට මානසික ආතතියක් ඇති බව පවසා ක්‍රීඩක තිසර පෙරේරා කණ්ඩායමෙන් ඉවත් විය.

අසනීප තත්වය

ක්‍රීඩක තිසර පෙරේරාගේ අසනීප තත්වය සුව වූ වහාම ඔහු කණ්ඩායමට එක්කර ගන්නා බව ක්‍රිකට් තේරීම් කමිටුවේ සභාපති සනත් ජයසුරිය පැවසුවේය.

මේ දිනවල බටහිර ඉන්දීය කොදෙව් දුපත්වල පැවැත්වෙන කැරිබියන් විස්සයි විස්ස තරඟාවලියට සහභාගී වීමට අවසර නොදීම හා පසුගිය කාලයේ එක් දින කණ්ඩායමේ ස්ථිර ස්ථානයක් ලබා නොදීම ගැන උරණවී ශ්‍රී ලංකාවේ ක්‍රිකට් ක්‍රීඩාවෙන් සමුගැනීමට තිසර පෙරේරා සුදානම් වන බවට පළවූ මාධ්‍ය වාර්තා පිළිබඳව සංදේශයට අදහස් දක්වමිනුයි සනත් ජයසුරිය මෙම අදහස් පළ කළේ.

"තිසර කියන්නේ විස්සයි විස්ස හා එක් දින තරඟවලට අපිට ඉන්න හොඳ ක්‍රීඩකයෙක්, ඉදිරියට එන ලෝක කුසලානයට අපි මේ ක්‍රීඩකයත් එක්ක යන්න ඕනේ, ඔහු මේ අවස්ථාවේ පොඩි මානසික ආතතියක ඉන්නවා කියල වෛද්‍ය වාර්තාවක් ඉදිරිපත් කරලා තියෙනවා", ඔහු ප්‍රකාශ කළේය.

"ඒ වාර්තාව අනුව සති දෙකක් විතර එයා විවේකිව ඉන්න ඕනේ, ඒ සති දෙකට පස්සේ සුපුරුදු විදිහට වෛද්‍ය වාර්තාවත් බලල එයාට කතා කරලා පුහුණුවීම්වලට ගෙනල්ලා ලංකාවේ ක්‍රීඩාවට යොමු කරනවා," ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිකට් තේරීම් කමිටුවේ සභාපති සනත් ජයසුරිය පැවසුවේය.

පාකිස්ථාන සංචාරය

ක්‍රිකට් ක්‍රීඩාවෙන් සමුගැනීමක් පිළිබඳව ඔහු තේරීම් කමිටුවට හෝ ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිකට් ආයතනයට කිසිදු දැනුම්දීමක් කර නැති බවයි සනත් ජයසුරිය පවසන්නේ.

"ඉතා අවාසනාවන්ත දේවල් එක එක මාධ්‍යවල යනවා, මට පෞද්ගලිකව හම්බවෙන්න බැරි උනා. නමුත් දුරකථනයෙන් කථා කළා, හොද අනාගතයක් තියෙන ලංකාවට ක්‍රීඩා කරන ක්‍රීඩකයෙක්, " යනුවෙන් පැවසූ තේරීම් කමිටු සභාපති සනත් ජයසුරිය ඉදිරි පාකිස්ථාන සංචාරයේදී තිසර පෙරේරාට ක්‍රීඩා කිරීමට හැකිවනු ඇති බවත් සඳහන් කළේය.

BBC © 2014 බීබීසී නොවන වෙබ් අඩවිවල අන්තර්ගතය පිළිබඳව බීබීසීය වගකීමෙන් නොබැඳේ

මෙම වෙබ් අඩවිය හොඳින්ම කියවිය හැක්කේ style sheets (CSS) ක්‍රියාත්මක කොට තිබෙන අලුත්ම වෙබ් බ්‍රවුසරයක් හරහාය. ඔබේ වත්මන් වෙබ් බ්‍රවුසරය මඟින් ඔබට මේ වෙබ් අඩවිය කියවිය හැකිමුත් එහි අඩංගු සියලු අංග පැහැදිලිව නැරඹීමට ඔබට අවස්ථාව නොලැබෙනු ඇත. ඔබේ වෙබ් බ්‍රවුසරයේ මෘදුකාංග යාවත්කාලින කිරීම හෝ ඔබට හැකිනම්  style sheets (CSS) ක්‍රියාත්මක කිරීම පිළිබඳව සලකා බලන්න.