ඉඩම් අයිතිය කාටද?

අවසාන යාවත්කාලීන කිරීම :  2013 සැප්තැම්බර් 28 සෙනසුරාදා - 16:52 GMT

ශ්‍රව්‍ය දෘශ්‍ය වාදනය

ආණ්ඩුක්‍රම ව්‍යවස්ථාවේ 13 වැනි සංශෝධනය මගින් පළාත් සභාවලට ඉඩම් සම්බන්ධයෙන් ලබා දී ඇති බලතල කවරේද?

සවන් දෙන්න​mp3

මෙය වාදනය කිරීම සඳහා අලුත්ම Flash Player බාගතකලයුතු අතර Java Script අනිවාර්යයෙන්ම ක්‍රියාත්මක කළයුතුය

Windows player යොදාගෙන වාදනය කරන්න

ආණ්ඩුක්‍රම ව්‍යවස්ථාවේ 13 වැනි සංශෝධනය මගින් පළාත් සභාවලට ඉඩම් සම්බන්ධයෙන් ලබා දී ඇති බලතල කවරේද? අග විනිසුරු මොහාන් පීරිස්, කේ. ශ්‍රී. පවන් සහ ඊවා වනසුන්දර යන ශ්‍රේෂ්ඨාධිකරණ විනිසුරුවන් තිදෙනා විසින් ඉකුත් දා මධ්‍යම පළාතේ ඉඩම් ආරවුලක් සම්බන්ධ අභියාචනයක් සලකා බැලීමෙන් පසු ලබා දුන් තීන්දුවෙන් අර්ථ ගැන්වෙන්නේ කවරක්ද? මේ විමසුම ඒ ගැන.

BBC © 2014 බීබීසී නොවන වෙබ් අඩවිවල අන්තර්ගතය පිළිබඳව බීබීසීය වගකීමෙන් නොබැඳේ

මෙම වෙබ් අඩවිය හොඳින්ම කියවිය හැක්කේ style sheets (CSS) ක්‍රියාත්මක කොට තිබෙන අලුත්ම වෙබ් බ්‍රවුසරයක් හරහාය. ඔබේ වත්මන් වෙබ් බ්‍රවුසරය මඟින් ඔබට මේ වෙබ් අඩවිය කියවිය හැකිමුත් එහි අඩංගු සියලු අංග පැහැදිලිව නැරඹීමට ඔබට අවස්ථාව නොලැබෙනු ඇත. ඔබේ වෙබ් බ්‍රවුසරයේ මෘදුකාංග යාවත්කාලින කිරීම හෝ ඔබට හැකිනම්  style sheets (CSS) ක්‍රියාත්මක කිරීම පිළිබඳව සලකා බලන්න.