වැලිවේරියේ ජනතාවට සහය පතා මීගමුවේ උද්ඝෝෂණ

අවසාන යාවත්කාලීන කිරීම :  2013 අගෝස්තු 3 සෙනසුරාදා - 18:04 GMT

බලයේ නිරතව සිටිනන්ගෙන් කාරුණිකව ඉල්ලා සිටින්නේ වෙඩි උණ්ඩයෙන් ජීවිත විනාශ කිරීම නොව සාමකාමීව ප්‍රශ්න විසඳා ගෙන ජනතා සුබ සිද්ධිය සැලසීමට ඉදිරිපත්වීම යැයි කිතු දන පුබුදුවේ ප්‍රධානී රීඩ් ෂෙල්ටන් ප්‍රනාන්දු පියනම සෙනසුරාදා මීගමුවේ පැවති විරෝධතාවක් අමතමින් කියා සිටියහ.

ජලය ඉල්ලා වැලිවේරියේ උද්ඝෝෂණය කළ ජනතාවට සහ එය වාර්තා කිරීමට ගිය මාධ්‍ය වේදීන්ට ආරක්ෂක අංශ විසින් එල්ල කළ ප්‍රහාරය හෙළා දකිමින් පැය දෙකක් පමණ කාලයක් එම විරෝධතාව පැවැත්විණ.

“සාධාරණත්වය වෙනුවෙන් ජාති, ආගම් හා කුල භේද වලින් තොරව පෙනී සිටිමු “ මේ විරෝධතාවේ තේමාව විය.

වැලිවේරියේදී අකිල දිනේෂ්, කටුනායකදී රොෂේන් චානක සහ හලාවතදී ඇන්ටනි ප්‍රනාන්දු යන මේ සියලු දෙනාම ඝාතනය කලේ මූලික මිනිස් අයිතිවාසිකම් වෙනුවෙන් පෙනී සිටීම හේතුවෙන් බවයි විරෝධතාවට එක්ව සිටි සරත් ඉද්දමල්ගොඩ පියතුමා කියා සිටියේ.

කටුනායක නිදහස් වෙළෙඳ කලාපයේ කම්කරු උද්ඝෝෂණයේ දී වෙඩි පහරට ලක්ව මිය ගිය රොෂේන් චානකගේ මවද ඊට එක්ව සිටියාය.

BBC © 2014 බීබීසී නොවන වෙබ් අඩවිවල අන්තර්ගතය පිළිබඳව බීබීසීය වගකීමෙන් නොබැඳේ

මෙම වෙබ් අඩවිය හොඳින්ම කියවිය හැක්කේ style sheets (CSS) ක්‍රියාත්මක කොට තිබෙන අලුත්ම වෙබ් බ්‍රවුසරයක් හරහාය. ඔබේ වත්මන් වෙබ් බ්‍රවුසරය මඟින් ඔබට මේ වෙබ් අඩවිය කියවිය හැකිමුත් එහි අඩංගු සියලු අංග පැහැදිලිව නැරඹීමට ඔබට අවස්ථාව නොලැබෙනු ඇත. ඔබේ වෙබ් බ්‍රවුසරයේ මෘදුකාංග යාවත්කාලින කිරීම හෝ ඔබට හැකිනම්  style sheets (CSS) ක්‍රියාත්මක කිරීම පිළිබඳව සලකා බලන්න.