මකරන්ද

ශ්‍රව්‍ය දෘශ්‍ය වාදනය

මකරන්ද - ලොව කලා ක්ෂේත්‍රය දෙස වෙනත් කෝණයකින් විමසා බැලීමක්. ශ්‍රී ලංකාවේත් ජාත්‍යන්තර තලයේත් කලාව සහ කලාකරුවන් ගැන සංවාද සහ විසංවාද. කලා ලෝකයේ නව ප්‍රවණතා හඳුනාගැනීම සහ පැරණි ප්‍රවණතා විමසා බලන ජනප්‍රිය වැඩසටහනක්.

සවන් දෙන්න​mp3

මෙය වාදනය කිරීම සඳහා අලුත්ම Flash Player බාගතකලයුතු අතර Java Script අනිවාර්යයෙන්ම ක්‍රියාත්මක කළයුතුය

Windows player යොදාගෙන වාදනය කරන්න

මකරන්ද

00:30:00

BBC © 2014 බීබීසී නොවන වෙබ් අඩවිවල අන්තර්ගතය පිළිබඳව බීබීසීය වගකීමෙන් නොබැඳේ

මෙම වෙබ් අඩවිය හොඳින්ම කියවිය හැක්කේ style sheets (CSS) ක්‍රියාත්මක කොට තිබෙන අලුත්ම වෙබ් බ්‍රවුසරයක් හරහාය. ඔබේ වත්මන් වෙබ් බ්‍රවුසරය මඟින් ඔබට මේ වෙබ් අඩවිය කියවිය හැකිමුත් එහි අඩංගු සියලු අංග පැහැදිලිව නැරඹීමට ඔබට අවස්ථාව නොලැබෙනු ඇත. ඔබේ වෙබ් බ්‍රවුසරයේ මෘදුකාංග යාවත්කාලින කිරීම හෝ ඔබට හැකිනම්  style sheets (CSS) ක්‍රියාත්මක කිරීම පිළිබඳව සලකා බලන්න.