Róma, 1960

Wilma Rudolph három aranyérmet nyert
A római Olimpia volt az első, amit világszerte közvetített a televízió. Az ünnepélyes megnyitón 100.000 ember volt jelen az olimpiai stadionban.

Az atléták – a szovjetek kivételével – a Pápa áldásában részesültek a Szt. Péter téren.

Az USA és a Szovjetunió ugyanolyan hevesen küzdött egymás ellen, mint korábban. Végül a szovjetek szereztek több érmet: összesen 42 aranyat vittek haza.

Az amerikai Wilma Rudolph belopta magát a közönség szívébe: három aranyérmet nyert rövidtávfutásban.

Tudták?
Abebe Bikila etióp versenyző mezítláb futott, amikor megnyerte a maratoni futást
A gyermekbénulásos Rudolph megnyerte a 100 és 200 méteres síkfutást, valamint a 4 x 100 méteres váltót. Rajta kívül 18 gyerek vett rész az Olimpián.

Az Olimpia legnagyobb felfedezése azonban Cassius Clay volt, aki megszerezte a könnyű nehézsúlyú ökölvívás aranyérmét. Később Muhammad Ali néven vált sportlegendává.

Etiópia hosszútávfutóinak helyét Abebe Bikila erősítette meg az Olimpián – mezítláb futva nyerte meg a férfi maratoni futást.

Különösen magas színvonalúak voltak az úszóversenyek. Minden versenyszámban megdőlt az addigi olimpiai rekord.