|
Kinek segítenek az afrikai segélyek? | ||||||||||||||||||||||
A közelgő G8-as csúcstalálkozón kiemelt helyet kap majd az afrikai országok fejlesztése és segélyezése. A BBC ezekben a napokban kiemelten foglalkozik a kontinens életével. Sok afrikai sérelmezi, hogy amikor kontinensükről beszélnek, nem tesznek különbséget a különböző országok között. A délen fekvő Botswana például jó példa. Az egyik legstabilabb gazdasággal rendelkező ország a kontinensen, fennakadás nélkül fizeti vissza az adósságát, de az országban még így is nagy a szegénység. A külföld azonban inkább azokon akar segíteni, akik rosszabb adósok. Az Aids probléma is jelentős terheket ró a gazdaságra. Mit gondolnak tehát a botswanaiak a G8-ak elképzeléseiről? „Szerintem nem fair, amit csinálnak. Mert azt mondják, segítsünk a szegényeket. Ezek tényleg szegény emberek, de sokan azért, mert rosszul irányították a gazdaságukat. Nekem tehát úgy tűnik, az üzenet a következő: ha segélyt akarsz, akkor gazdálkodj rosszul és akkor segélyezni fogunk téged” – mondta egy botswanai lakos. |
| ||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||