Rome 1960
Wilma Rudolphová třikrát vyhrála
Olympiáda v Římě byla jako vůbec první vysílána prostřednictvím televize do všech zemí světa.

Všichni atleti kromě sovětských dostali požehnání od papeže na Náměstí svatého Petra.

USA a SSSR byly hlavní opět soupeři a nakonec to byli Sověti, kteří vedli žebříček s 42 zlatými medailemi.

Americká sprinterka Wilma Rudolphová uchvátila diváky třemi zlatými za sprint.

Rudolphová, která jako dítě trpěla obrnou a vyrostla s dalšími osmnácti sourozenci, triumfovala v běhu na 100, 200 metrů a 4x100 metrů štafety.

Největší hvězdou her se však stal Cassius Clay, který vyhrál zlato v těžké váze a stala se zněj sportovní ikona Muhammad Ali.

Etiopan Abebe Bilila vyhrál maratón mužů; doběhl bosý.

Soutěž v plaveckých disciplinách měla obzvláště vysokou úroveň a olympijské rekordy byly překonány ve všech disciplinách.

Britka Anita Lonsbroughová zabránila, aby se vítězi všech patnácti disciplin stali pouze Američané a Australané.