Aktualizováno: sobota 24. dubna 2004, 18:29 SEČ

Poslat stránku emailem Verze pro tisk
První den MS v hokeji je ve znamení české výhry

OPera Nagano
Český hokej oslavuje i nová opera Nagano
V pražské Sazka Aréně proběhl první zápas českého týmu na Mistrovství světa v ledním hokeji, jímž bylo utkání proti Lotyšsku.

Česko zvítězilo 3:1, přičemž všechny české góly padly v první třetině a lotyšský v 59. minutě.

Potíže s výstrojí

Jen pár hodin před úvodním vystoupením mužstva na světovém šampionátu se ale potýkala česká výprava s nečekanými problémy.

Kontrola výstrojí českých brankářů Tomáše Vokouna, Romana Čechmánka a Dušana Salfického odhalila, že neodpovídají předepsaným rozměrům. Muselo dojít k požadované úpravě, jinak by čeští gólmani nesměli chytat.

Výstroj jednoho vybraného brankáře z obou týmů se znovu měří po zápase, a pokud se zjistí rozdíly oproti předpisu, následuje finanční postih.

I poslední vstupenky ze třetí vlny prodeje na zápasy českých hokejistů v základní skupině světového šampionátu v Praze už jsou od pátku vyprodány.

Hladký průběh mistrovství v Praze zajišťuje kolem 3500 policistů. Posíleny jsou také hlídky strážníků.

Orientace v Ostravě

Někteří zahraniční fanoušci týmů hrajících v Ostravě si stěžují na špatnou orientaci ve městě.

Před branami ČEZ Arény zůstaly kromě toho po zahájení utkání Slovenska s Ukrajinou ještě desítky fanoušků, které ochranka nestačila včas prověřit a vpustit dovnitř.

Příjezdové cesty do Ostravy i křižovatky v okolí haly jsou značeny šipkami "ČEZ Aréna Sportovní areál". Podle řidiče mikrobusu, který do Ostravy přivezl dánské fanoušky, je tam ale i mnoho jiných matoucích nápisů.

Primátor Ostravy Aleš Zedník přitom před několika dny prohlásil, že navigační systém pro motoristy je velmi přehledný.

Pražská doprava

Návštěvníci šampionátu by k cestě na utkání měli využívat hromadnou dopravu, zejména metro. Provoz podzemní dráhy bude v případě potřeby posílen.

Tramvaje i autobusy pojedou podle běžných jízdních řádů.

Sazka Arena je blízko stanice metra Českomoravská. K hale je možné dojet také tramvají a vlaky na libeňské nádraží.