Pasojat e Aids-it  
Pasqyrė e pėrgjithshme
 
2010: Vendet kryesore
 

2010: Vendet kryesore

2010: Vendet kryesore

 

Parashikimi i tė ardhmes sė pėrhapjes globale tė virusit HIV ėshtė shumė i vėshtirė dhe disa projekte janė pėrpjekur ta bėjnė kėtė. Studimet nga komuniteti i Shteteve tė Bashkuara pėr Sigurinė, janė pėrqėndruar nė disa vende qė kanė predispozitė tė shohin njė rritje tė numrit tė tė infektuarve. Ato vlerėsuan se cili do tė jetė ky numėr deri nė 2010. Kombet e Bashkuara kanė bėrė parashikimet e tyre, sipas tė cilave Kina do tė ketė 10 milion raste, kurse India 20-25 milion raste.
^^ Kthehu nė krye Kthehu tek faqja kryesore >>