BBCAlbanian.com
 
Botuar: E martė, 07 korrik 2009 - 17:54 CET
 
Dėrgoja njė miku   Version i printueshėm
KQZ-ja nuk numėron kutitė e Fierit
 
Anėtarėt e KQZ-sė
KQZ vendos kundėr rinumėrimit tė kutive tė Fierit
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka miratuar me shumicė votash tabelėn e rezultateve tė zgjedhjeve pėr qarkun e Fierit duke lenė jashtė rinumėrimit nėntė kuti tė kėtij qarku tė kontestuar nga opozita.

Partia Socialsite e opozitės kėmbėngul se nuk do tė njohė rezultatin e zgjedhjeve nėse kėto kuti nuk rinumėrohen.

Anėtarėt e KQY-sė qė votuan kundėr thanė se kolegėt e tyre po pėrdornin dy standarde nė kėtė rast duke e krahasuar me rastin e qarkut tė Lezhės kur KQZ rinumėroi votat e gjashtė kutive tė sjella pranė tij.

Por ata qė votuan pro thanė se nė Lezhė komisionerėt e KZAZ-ve kishin lėnė pa hartuar tabelėn pėrmbledhėse dhe i kishin lėnė pa numėruar gjashtė kutitė ndėrsa nė Fier, sipas tyre, komisionerėt kishin marrė vendim tė mos pėrfshinin votat e nėntė kutive nė tabelat pėrmbledhėse qė ata hartuan dhe se ēdo vendimmarrje e KZAZ-ve ankimohet pasi KQZ-ja tė ketė miratuar tabelėn pėrfundimtare tė rezultateve.

Pėrmes Gramos Rucit, kryetarit tė Asamblesė Kombėtare tė PS-sė, socialistėt thanė mė parė se nuk do tė njohin rezultatin e zgjedhjeve nė shkallė vendi nėse nėntė kutitė e Fierit nuk rinumėrohen dhe atyre nuk i njihet mandati i 9-tė nė kėtė qark.

 
 
LOKALE
Mbahet Konventa e LSI-sė
06 korrik 2009 | Rajoni
Ende pa rezultat final zyrtar pėr zgjedhjet
04 korrik 2009 | Faqja Kryesore
I hapet rruga krijimit tė qeverisė sė re
04 korrik 2009 | Faqja Kryesore
Rezultati paraprak "nuk pranohet" nga opozita
03 korrik 2009 | Faqja Kryesore
Akuza tė ndėrsjella pėr tensione
02 korrik 2009 | Faqja Kryesore
Barazim vendesh mes dy kampeve
01 korrik 2009 | Rajoni
GJITHASHTU
 
 
Dėrgoja njė miku   Version i printueshėm
 
 
 
BBC ©
 
^^ Kthehu nė krye
 
  Arkiv
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>