BBCAlbanian.com
 
Botuar: E mërkurë, 21 maj 2008 - 18:43 CET
 
Dërgoja një miku   Version i printueshëm
Ekrem Bardha biznesmen në Amerikë
 
Ekrem Bardha
Ekrem Bardha është një prej biznesmenëve më të suksesshëm shqiptarë dhe një prej figurave udhëheqëse të diasporës shqiptare në Amerikë.

Në intervistën dhënë BBC-së, zoti Bardha flet për fillimin e tij të vështirë në vendin e mundësive, për ëndrrën amerikane, por edhe për veprimtarinë e tij politike.

Ragip Luta i BBC-së bisedoi me zotin Bardha në zyrën e tij në Miçigan, ku është edhe konsull nderi i Shqipërisë.

 
 
GJITHASHTU
 
 
Dërgoja një miku   Version i printueshëm
 
 
 
BBC ©
 
^^ Kthehu në krye
 
  Arkiv
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>