BBCAlbanian.com
 
Botuar: E martë, 19 shkurt 2008 - 11:55 CET
 
Dërgoja një miku   Version i printueshëm
Shpërthim i dytë në Mitrovicë
 
Shpërthim bombe në Mitrovicë
Një shpërthim pranë ndërtesës së OSBE-së në qytetin e Mitrovicës, në veri të Kosovës, ka dëmtuar tre automjete të këtij misioni.

Policia tha se nuk ishin identifikuar ende autorët e shpërthimit.

Policia tha se ky është një rast i shkëputur i shpërthimit të dhunës dhe paralajmëroi shtimin e masave të sigurisë.

Ky është incidenti i dytë me mjete shpërthyese në veri të Kosovës që kanë pasur si objektiv ndërtesa të ndërkombëtarëve.

Të hënën në këtë rajon ende të ndarë kishin protestuar rreth 8 mijë serbë duke kundërshtuar pavarësinë e Kosovës.

 
 
LOKALE
Serbët e Kosovës reagojnë pas pavarësisë
18 shkurt 2008 | Faqja Kryesore
Protesta në Beograd kundër pavarësisë
18 shkurt 2008 | Faqja Kryesore
Festimet në Mitrovicë do të jenë ndryshe
17 shkurt 2008 | Faqja Kryesore
Serbia - Pavarësia "akt antijuridik"
17 shkurt 2008 | Faqja Kryesore
GJITHASHTU
 
 
Dërgoja një miku   Version i printueshëm
 
 
 
BBC ©
 
^^ Kthehu në krye
 
  Arkiv
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>