BBCAlbanian.com
 
Botuar: E martë, 06 mars 2007 - 17:25 CET
 
Dërgoja një miku Version i printueshëm
Zef Deda, aktor
 
Aktori Zef Deda
Zef Deda ka dominuar skenën dhe ekranin shqiptar për 40 vjet
Artisti i Merituar, Zef Deda është i pranishëm në skenën dhe ekranin shqiptar prej mëse 40 vjetësh dhe ka krijuar një galeri prej disa qindra karakteresh.

Aktori shkodran është bir i një babai artist dhe është krenar që stafetën e artit e ka kaluar tek dy djemtë e tij të talentuar.

Intervista u realizua nga Sokol Gruda në mjediset e teatrit Migjeni në Shkodër.

 
 
GJITHASHTU
 
 
Dërgoja një miku Version i printueshëm
 
 
 
BBC ©
 
^^ Kthehu në krye
 
  Arkiv
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>