BBCAlbanian.com
 
Botuar: E mėrkurė, 30 gusht 2006 - 12:50 CET
 
Dėrgoja njė miku Version i printueshėm
Motėr Nirmala drejtuese e Misionit tė Nėnė Terezės
 
Motėr Nirmala drejton Misionarėt e Bamirėsisė, misioni i ngritur nga Nėnė Teresa 55 vjet mė parė.

Motėr Nirmala ėshtė njė grua fjalėpakė dhe e vogėl nė trup. Ishte e vėshtirė tė realizoje njė takim me tė pasi media nuk ka qenė shumė bujare me misionaret e bamirėsisė.

Misioni ėshtė kritikuar se nuk ka bėrė mjaftueshėm krahasuar me ndihmat qė merr nga dhurues tė ndryshėm.

Tetė vjet pas vdekjes sė Nėnė Terezės, misioni i saj vazhdon tė njėjtėn punė, por shumė i kujdesshėm nė kontaktet me median dhe duke dhėnė e marrė me numrin e madh tė turistėve, vullnetarėve dhe tė atyre qė kanė nevojė. Intervista u realizua nga Irena Luto.

 
 
GJITHASHTU
 
 
Dėrgoja njė miku Version i printueshėm
 
 
 
BBC ©
 
^^ Kthehu nė krye
 
  Arkiv
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>