BBCAlbanian.com
 
Botuar: E martė, 07 shkurt 2006 - 18:33 CET
 
Dėrgoja njė miku Version i printueshėm
Violeta Manushi, aktore
 
Violeta Manushi, aktore
Violeta Manushi, njė nga aktoret mė tė shquara tė skenės dhe ekranit.
Aktorja Violeta Manushi, Artiste e Popullit, ėshtė njė nga simbolet e komedisė shqiptare. Zonja Manushi debutoi pėr herė tė parė nė skenėn e Teatrit Popullor nė vitin 1946.

Pas njė karriere me qindra role nė teatėr e kinematografi, nė moshen 80 vjeēare Violeta Manushi u ngjit sėrish nė skenė me dramėn “Streha e tė Harruarve”. Intervista u realizua nga Jonuz Hallaēi.


 
 
GJITHASHTU
 
 
Dėrgoja njė miku Version i printueshėm
 
 
 
BBC ©
 
^^ Kthehu nė krye
 
  Arkiv
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>