BBCAlbanian.com
 
Botuar: E martë, 07 shkurt 2006 - 18:33 CET
 
Dërgoja një miku Version i printueshëm
Violeta Manushi, aktore
 
Violeta Manushi, aktore
Violeta Manushi, një nga aktoret më të shquara të skenës dhe ekranit.
Aktorja Violeta Manushi, Artiste e Popullit, është një nga simbolet e komedisë shqiptare. Zonja Manushi debutoi për herë të parë në skenën e Teatrit Popullor në vitin 1946.

Pas një karriere me qindra role në teatër e kinematografi, në moshen 80 vjeçare Violeta Manushi u ngjit sërish në skenë me dramën “Streha e të Harruarve”. Intervista u realizua nga Jonuz Hallaçi.


 
 
GJITHASHTU
 
 
Dërgoja një miku Version i printueshëm
 
 
 
BBC ©
 
^^ Kthehu në krye
 
  Arkiv
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>