BBCAlbanian.com
 
Botuar: E premte, 03 qershor 2005 - 17:58 CET
 
Dėrgoja njė miku Version i printueshėm
BBC SOT - program i ri
 
BBC SOT
BBC Sot ėshtė njė program i ri i BBC-sė nė shqip, qė fillon mė 8 qershor.

Nga ora 7 deri nė 9 tė mėngjesit, BBC do t'ju sjellė lajme e analiza nga rajoni dhe bota, me zhvillimet mė tė fundit ēdo 15 minuta.

Nė program do tė mund tė dėgjoni lajme nga bota e biznesit, njoftime sportive, tė rejat mė tė fundit nga kultura dhe arti dhe pasqyrė tė shtypit ndėrkombėtar.

BBC Sot ju sjell edhe rubrikėn e pėrditshme Intervista, bisedė me figura tė shquara nga fusha e politikės, shkencės e kulturės nga Ballkani e mbarė bota.

BBC Sot transmetohet nga e hėna deri tė premten, nga ora 7 deri nė 9 tė mengjesit, duke fiilluar nga 8 qershori nė valėt e BBC-sė nė shqip.


 
 
GJITHASHTU
 
 
Dėrgoja njė miku Version i printueshėm
 
 
 
BBC ©
 
^^ Kthehu nė krye
 
  Arkiv
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>