BBCAlbanian.com
 
Botuar: E premte, 25 dhjetor 2009 - 16:01 CET
 
Dërgoja një miku   Version i printueshëm
Papa mban mesazhin tradicional për Krishtlindjet
 
Papa Benedikt
Papa Benedikt ka mbajtur mesazhin tradicional me rastin e Ditës së Krishtlindjeve në Romë disa orë pasi u rrëzua në tokë nga një grua në fillim të meshës së mbrëmshme.

Papa u paraqit përpara mijëra pelegrinëve në sheshin e Shën Pjetrit dhe foli me zë të plotë.

Papa bëri urimin e Krishtlindjeve në 50 gjuhë të botës përfshi edhe në gjuhën shqipe.

Papa nuk u lëndua gjatë rrëzimit të enjten në mbrëmje ku një kardinal i moshuar francez theu këmbën.

Vatikani tha se gruaja e cila rrëzoi Papën ishte shtruar në spital.

Ajo është një 25 vjeçare me shtetësi të dyfishtë italo-zvicerane.

Veprimet e saj nuk u shpjeguan.

 
 
GJITHASHTU
 
 
Dërgoja një miku   Version i printueshëm
 
 
 
BBC ©
 
^^ Kthehu në krye
 
  Arkiv
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>