BBCAlbanian.com
 
Botuar: E hėnė, 13 korrik 2009 - 16:56 CET
 
Dėrgoja njė miku   Version i printueshėm
KQZ i jep PS mandatin e nėntė nė Fier
 

 
 
KQZ
Nė Shqipėri, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur qė t’ia kthejė koalicionit tė PS, mandatin e 9 nė qarkun e Fierit.

Ky vendim erdhi pasi u rinumėruan votat nė 7 prej kutive tė votimit nė kėtė qark.

Por PD reagoi menjėherė duke deklaruar se pėr kėtė ēėshtje do t’i drejtohet kolegjit zgjedhor, organ qė shqyrton ankesat pėrtej vendimeve tė KQZ-sė.

KQZ gjithashtu hodhi poshtė njė tjetėr kėrkesė tė PS pėr tė rinumėruar votat nė disa kuti nė qarkun e Beratit.

Kryetari i PS, Edi Rama, pėrsėriti se kjo forcė politike nuk do tė njohė rezultatin e zgjedhjeve pėrpara se tė jetė hedhur dritė mbi tė gjitha dyshimet qė ka kjo parti pėr procesin zgjedhor nė Berat, Tiranė, Shkodėr dhe gjetkė.

Por PD e dėnoi me ashpėrsi atė qė e quajti presion tė z. Rama, qė, sipas saj, pėrpiqet tė maskojė pėrgjegjėsitė e tij pėr humbjen e zgjedhjeve.

Tejzgjatja e nxjerrjes sė rezultatit pėrfundimtar ka ulur ndjeshėm vlerėsimin e ndėrkombėtarėve pėr zgjedhjet nė Shqipėri.

 
 
GJITHASHTU
 
 
Dėrgoja njė miku   Version i printueshėm
 
 
 
BBC ©
 
^^ Kthehu nė krye
 
  Arkiv
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>