http://www.bbcalbanian.com

Botuar: E mėrkurė, 29 prill 2009 - 21:26 CET

Gjuha angleze pėr gazetarė

Shkolla e gazetarisė e BBC-sė ėshtė njė departament kualifikimi i BBC-sė, i cili ofron kurse pėr gazetarė.

Kurset ndihmojnė pėr tė garantuar cilėsi dhe saktėsi nė programet dhe materialet e BBC-sė. Njė nga aspektet kyēe tė trajnimit ėshtė edhe pėrdorimi i gjuhės.

Trajnimet i ndihmojnė gazetarėt, qė nuk e kanė anglishten gjuhėn e tyre dhe punojnė nė BBC, tė zhvillojnė aftėsitė e tyre nė fushėn e gazetarisė..

Nė kėtė faqe mund tė gjeni tre programe tė gjuhės angleze.

Anglishtja pėr gazetarė