BBCAlbanian.com
 
Botuar: E premte, 29 gusht 2008 - 17:16 CET
 
Dërgoja një miku   Version i printueshëm
McCain 'zgjedh numrin dy të tij'
 
Sarah Palin
Sarah Palin është nënë me pesë fëmijë
Media amerikane ka bërë të ditur se guvernatorja e Alaskës, Sarah Palin, do të jetë numri dy i kandidatit republikan John Mcain, në zgjedhjet presidenciale të nëntorit.

Sarah Palin është në mandatin e saj të parë si guvernatore e Alaskës.

Në moshën 44 vjeçare, ajo është më e re se Barack Obama dhe në favor të saj janë disa reforma që ajo ka kryer gjatë mandatit. Megjithatë ajo është e panjohur në politikën amerikane.

Analistët thonë se republikani McCain po përpiqet që të largojë Obamën nga titujt kryesorë të lajmeve.

Ajo mund të jetë zgjedhur nga McCain edhe si taktikë për të fituar votueset gra demokrate të zhgënjyera nga humbja e Hillary Clinton-it përballë Barack Obama-s.

 
 
GJITHASHTU
 
 
Dërgoja një miku   Version i printueshëm
 
 
 
BBC ©
 
^^ Kthehu në krye
 
  Arkiv
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>