BBCAlbanian.com
 
Botuar: E premte, 26 tetor 2007 - 07:44 CET
 
Dėrgoja njė miku Version i printueshėm
Putini takohet me udhėheqės tė BE-sė
 
Putin
Ky ėshtė takimi i fundit i planifikuar me krerėt evropianė
Presidenti Putin ndodhet nė Portugali ku do tė marrė pjesė nė takimin e fundit tė planifikuar me udhėheqėsit evropianė pėrpara se tė largohet nga posti.

Takimi pritet tė dominohet nga ēėshtje tė tregtisė dhe energjisė.

Ai do tė ndalet edhe nė kundėrshtimin e Moskės ndaj planeve tė Bashkimit Evropian pėr tė kufizuar investimet e huaja nė rrjetin evropian tė energjisė.

Marrėveshja e partneritetit dhe bashkėpunimit mes Rusisė dhe Bashkimit Evropian skadon nė dhjetor tė kėtij viti.

Negociatat pėr njė marrėveshje tė re janė penguar nga mosmarrėveshjet tregtare mes Rusisė dhe Polonisė.

Moska thotė se shpreson qė krijimi i njė qeverie tė re nė Poloni do tė mundėsojė fillimin e bisedimeve.

 
 
LOKALE
Energjia
16 shkurt 2006 | Analiza
BE planifikon njė "revolucion industrial"
10 janar 2007 | Faqja Kryesore
Samit i vėshtirė nė Samarra
18 maj 2007 | Faqja Kryesore
BE-ja diskuton ndryshimin e klimės
08 mars 2007 | Faqja Kryesore
Veto polake rrezikon samitin
24 nėntor 2006 | Faqja Kryesore
GJITHASHTU
 
 
Dėrgoja njė miku Version i printueshėm
 
 
 
BBC ©
 
^^ Kthehu nė krye
 
  Arkiv
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>