BBCAlbanian.com
 
Botuar: E hėnė, 14 maj 2007 - 07:26 CET
 
Dėrgoja njė miku Version i printueshėm
Rama flet pėr zgjedhje tė parakohshme
 
Edi Rama, udhėheqės i socialistėve
Rama u zgjodh pėrsėri nė krye tė socialistėve
Kreu i opozitės socialiste, Edi Rama deklaron se partia e tij po bėhet gati pėr zgjedhje tė parakohshme nė vjeshtė, nėse nuk arrihet zgjedhja e njė presidenti konsensual.

Kėtė deklaratė zoti Rama e bėri njė ditė pas rizgjedhjes sė tij nė krye tė partisė pėr nj mandat katėr vjeēar, me afro 85 pėr qind tė votave tė anėtarėsisė.

Bashkė me zotin Rama u zgjodhėn edhe shumica e krerėve socialistė nė rrethe.

Procesi i zgjedhjeve nė PS u krye sipas parimit njė anėtar njė votė, ē'ka kreu socialist e konsideroi si historik.

Por kundershtaret e tij brenda partisė pėrfshirė dhe ish kreun e PS Fatos Nano, i cili po synon presidencėn shqiptare e konsideruan kėtė proces si njė fars.

Me po tė njėjtėn gjuhė u shpreh PD me anė tė zėdhėnėsit tė vet.

 
 
GJITHASHTU
 
 
Dėrgoja njė miku Version i printueshėm
 
 
 
BBC ©
 
^^ Kthehu nė krye
 
  Arkiv
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>