BBCAlbanian.com
 
Botuar: E shtunė, 17 mars 2007 - 09:47 CET
 
Dėrgoja njė miku Version i printueshėm
Shkencėtarėt kundėr 'Hollivudizimit' tė klimės
 
Ngrohja globale
Dy ekspertė tė njohur pėr problmet e klimės kanė akuzuar disa shkencėtarė se janė duke fryrė paralajmėrimet pėr ngrohjen globale dhe efektet e saj.

Profesorėt, Paul Hardaker dhe Chris Collier kanė kritikuar nė mėnyrė tė veēantė, njė deklaratė tė fundit tė Shoqatės Amerikane pėr Shkencė.

Kjo deklaratė sugjeron se pėrmbytje tė rėnda, stuhi dhe thatėrisa, qė do tė vijnė si pasojė e ndryshimit tė klimės, do tė krijojnė njė dėm tė pakthyeshėm.

Profesorėt thonė se faktet bindėse pėr kėtė, nuk kanė dalė ende.

Ndėrkohė, ajo qė ata quajnė "Hollivudizimi i motit dhe klimės", ėshtė duke penguar ndėrgjegjėsimin pėr rreziqet reale.

 
 
LOKALE
Britania me njė ligj tė ri pėr klimėn
13 mars 2007 | Faqja Kryesore
Samiti i Brukselit mbyllet me optimizėm
09 mars 2007 | Faqja Kryesore
GJITHASHTU
 
 
Dėrgoja njė miku Version i printueshėm
 
 
 
BBC ©
 
^^ Kthehu nė krye
 
  Arkiv
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>