BBCAlbanian.com
 
Botuar: E mėrkurė, 13 dhjetor 2006 - 16:34 CET
 
Dėrgoja njė miku Version i printueshėm
Auditoriumi nė Shkodėr
 
Nė panel Arenca Trashani, ministre e Integrimit, Ilir Meta, kryetar i Partisė LSI, Voltana Ademi, nėnkryetare e Bashkisė Shkodėr, Mahir Hoti, rektor i Universitetit "Luigj Gurakuqi" dhe Megi Ajtyreza, kryetare e Forumit Rinor tė PS tė Shqipėrisė.
Nė panel Arenca Trashani, ministre e Integrimit, Ilir Meta, kryetar i Partisė LSI, Voltana Ademi, nėnkryetare e Bashkisė Shkodėr, Mahir Hoti, rektor i Universitetit "Luigj Gurakuqi" dhe Megi Ajtyreza, kryetare e Forumit Rinor tė PS tė Shqipėrisė dhe moderatori i programit Aleksandėr Furxhi.

BBC sjell debatin Auditorium nė Shqipėri. Kėtė herė Auditoriumi ėshtė nė Shkodėr.

Shkodra ėshtė stacioni i rradhės i debatit Auditorium tė BBC-sė i cili udhėton pėrmes Shqipėrisė dhe Kosovės. Ėshtė njė bashkėpunim i BBC–sė me Top Channel i ndihmuar edhe nga Ambasada Britanike nė Tiranė.

Tė ftuar janė ministrja e integrimit Zonja Arenca Trashani, deputete e Shkodrės. Zoti Ilir Meta, kryetar i LSI dhe kryetari i Komisionit pėr Integrim nė parlament, Zonja Voltana Ademi, nėnkryetare e bashkisė sė Shkodrės, Zoti Mahir Hoti, rektor i universitetit Luigj Gurakuqi nė Shkodėr dhe zonjusha Megi Ajtyreza kryetare e Forumit Rinor Eurosocialist tė Shqipėrisė.

Pėrballė tė ftuarve nė panel janė tė rinj dhe nxėnės, studentė si dhe qytetarė tė angazhuar nė shoqėrinė civile tė qytetit tė Shkodrės dhe pėrfaqėsues tė pushtetit lokal dhe tė partive politike nė Shkodėr.

Auditoriumi i BBC–sė rikthehet nė Shkodėr pas 3 vitesh dhe atėhere ku ėshtė debatuar se ēfarė do tė thotė pėr Shkodrėn integrimi i Shqipėrisė nė BE.

Si zakonisht nė Auditorium tė ftuarit tanė nuk e dinė se cilat janė pyetjet qė merren drejtpėrsėdrejti nė kėtė moment nga salla, si dhe sugjerime nga interneti pėrmes adresės sė BBC-sė, bbcalbanian.com.

 
 
LOKALE
Potencialet natyrore dhe njerėzore
13 dhjetor 2006 | Faqja Kryesore
Marrėdhėniet me shtetet fqinjė
15 dhjetor 2006 | Faqja Kryesore
Zhvillimi i zgjedhjeve
15 dhjetor 2006 | Faqja Kryesore
Gratė dhe politika shqiptare
15 dhjetor 2006 | Faqja Kryesore
GJITHASHTU
 
 
Dėrgoja njė miku Version i printueshėm
 
 
 
BBC ©
 
^^ Kthehu nė krye
 
  Arkiv
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>