BBCAlbanian.com
 
Botuar: E premte, 05 gusht 2005 - 11:18 CET
 
Dėrgoja njė miku Version i printueshėm
Kufizohet furnizimi me energji elektrike
 
Shtyllė tensioni
Rrėzohet njė shtyllė tensioni nė veri tė Shqipėrisė
Nė Shqipėri, pas hedhjes nė erė tė njė shtylle tė tensionit tė lartė, nė Fierzė, pritet tė rikthehet kufizimi i energjisė elektrike.

Qė nga dita e enjte linja e eksport-importit tė energjisė elektrike nuk funksionon mė pas dėmtimit tė shtyllės sė tensionit tė lartė tė linjės sė transmetimit tė energjisė elektrike Fierzė-Prizren.

Kreu i Korporatės Elektroenergjitike tė Shqipėrisė, Fatmir Hoxha, tha se kufizimet do tė prekin biznesin dhe konsumatorėt.

Zoti Hoxha tha se zonat turistike nuk do tė preken nga ndėrprerjet e energjisė elektrike.

Policia ende nuk ka gjetur autorėt e hedhjes nė erė tė shtyllės sė linjės 220 kw.

 
 
GJITHASHTU
 
 
Dėrgoja njė miku Version i printueshėm
 
 
 
BBC ©
 
^^ Kthehu nė krye
 
  Arkiv
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>