BBCAlbanian.com
 
Botuar: E hėnė, 17 janar 2011 - 17:09 CET
 
Dėrgoja njė miku   Version i printueshėm
Nė foto: Ceremonia e Globeve tė Artė 2011
 

Aktorėt Colin Firth dhe Christian Bale valvitėn flamurin e Britanisė nė ceremoninė e Globeve tė Arta nė Los Angeles, ku yjet u vlerėsuan pėr perfomancėn e tyre pėrkatėsisht nė filmat “King's Speech” dhe “The Fighter”.

Megjithatė bashkatdhetarja e tyre Helena Bonham Carter - e veshur me njė fustan nga Vivienne Westwood dhe kėpucė tė ēuditėshme - u largua nga ceremonia me duar bosh, ashtu si edhe shoqet e saj tė nominuara Halle Berry dhe Nicole Kidman.

Filmi “Social Network” mori katėr ēmime, mes tyre regjizori David Fincher (majtas) dhe skenaristi Aaron Sorkin (djathtas). Natalie Portman u cilėsua aktorja mė e mirė nė njė dramė, pėr rolin e saj nė Black Swan (Mjellma e Zezė).

Glee ishte fituesi kryesor nė kategorinė e TV-sė, ku u vlerėsuan me ēmime aktorėt Chris Colfer (m) dhe Jane Lynch (d). Nė vlerėsime tė tjera, Steve Buscemi u cilėsua aktori mė i mirė nė njė dramė televizive, pėr rolin e tij nė “Boardwalk Empire”.

Al Pacino dhe Robert De Niro ishin mes veteranėve tė Hollivudit qė u vlerėsuan nė kėtė ceremoni nė Los Angeles. Ashtu si edhe aktorja Annette Bening (qendėr), e cila u vlerėsua pėr rolin nė filmin Kids are All Right ku luan edhe aktorja Julianne Moore.

Ngjyra mė popullore nė kėtė ceremoni ishte ngjyra e gjelbėr e preferuar edhe nga Catherine Zeta Jones (nė foto me bashkėshortin Michael Douglas) dhe Angelina Jolie (nė foto me partnerin e saj Brad Pitt).

Kėngėtarja Christina Aguilera (m), Anne Hathaway dhe Scarlett Johansson (d) ishin midis yjeve tė tjerė tė pranishėm nė kėtė ceremoni tė Globeve tė Artė -- mė e madhja e Hollivudit pas asaj tė ēmimeve Oscar.

 
 
GJITHASHTU
 
 
Dėrgoja njė miku   Version i printueshėm
 
 
 
BBC ©
 
^^ Kthehu nė krye
 
  Arkiv
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>