BBCAlbanian.com
 
Botuar: E hënë, 03 janar 2011 - 14:37 CET
 
Dërgoja një miku   Version i printueshëm
Fotografi të ditës
 

Veshur vetëm me pantallona të shkurtra gjatë një gare për të sfiduar të ftohtin në veri të Kinës, Chen Kecai dhe Jin Songhao dridhen nga të ftohtit gjatë qëndrimit në kuti xhami të mbushura me akull. Mr Jin fitoi, duke qëndruar në kuti për 120 minuta - tre minuta më shumë se rivali i tij.

Një aktiviste e të drejtave të kafshëve që mbështet adoptimin dhe jo blerjen e shitjen e kafshëve për ti mbajtur në shtëpi, e ka mbështjellë veten me tela, në Alameda Central Park, në Mexico City.

Kjo fotografi e marrë nga agjensia amerikane e kërkimeve hapsinore, Nasa, tregon një pamje të zonave të ulta dhe kanaleve pranë Sandy Cay, në ishujt e Bahamas, siç shihen nga hapësira.

Tifozët e sportit të kriket-it që është shumë popullor në Bangladesh mbajnë radhë në rrugët e kryeqytetit Dhaka për të blerë bileta për në turneun e ardhshëm botëror të kriket. Shumë prej tyre kanë kaluar dy ditë në të ftohtë duke pritur për të blerë bileta.

Një djalë afgan shikon ushtarët amerikanë të togës së dytë, Platoon Bravo, tek kalojnë në një automjet të blinduar në provincën Kunar, në Afganistanin lindor.

 
 
GJITHASHTU
 
 
Dërgoja një miku   Version i printueshëm
 
 
 
BBC ©
 
^^ Kthehu në krye
 
  Arkiv
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>