BBCAlbanian.com
  Kupa e Botës 2010
Botuar: E mërkurë, 07 korrik 2010 - 07:52 CET
 
Iniesta, shënuesi i golit të fitores
Spanjollët kanë festuar gjatë gjithë natës fitorën e parë të Kupës së Botës në Afrikën e Jugut.
 
Kupa e Botës
 
Presidenti i FIFA-s i kërkon falje Anglisë dhe Meksikës për rolin e 'gafave' të arbitrave në eleminimin e tyre.
 
Afrika e Jugut shpreson se Botërori do ta bashkojë vendin ku sporti është ende i ndarë nga ana racore.
 
Cila është marrëdhënia e femrave me futbollin dhe çfarë e bën futbollin një sport kaq masiv?

 
 
 
BBC ©
 
^^ Kthehu në krye
 
  Arkiv
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>