BBCAlbanian.com
  Zgjedhjet nė Amerikė
Botuar: E mėrkurė, 12 nėntor 2008 - 16:34 CET
 
Barack Obama
Obama thotė se 'nė Amerikė ka mbėrritur ndryshimi' pasi zgjidhet presidenti i parė me ngjyrė i vendit.
 
Barak Obama
 
FUSHATA E OBAMĖS
Dy vetė akuzohen se kishin komplotuar pėr tė vrarė kandidatin demokrat pėr presidencėn dhe tė tjerė.
 
FUSHATA E MCCAINIT
Senatori John Mc Cain premton ndryshime ndėrsa pranon nominimin e partisė sė vet pėr president.
 
TĖ TJERA
Demokrati Obama dhe republikani McCain bėjnė pėrpjekjet e fundit pėr tė fituar votėn e lėkundur.

 
 
 
BBC ©
 
^^ Kthehu nė krye
 
  Arkiv
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>