BBCAlbanian.com
  Benazir Bhutto
Botuar: E mërkurë, 02 janar 2008 - 17:50 CET
 
Benazir Bhutto
Benazir Bhutto, trashëgimtare e një dinastie politike dhe simbol i modernizmit, u vra në një sulm vetvrasës.
 
Benazir Bhutto
 
Vdekja e Bhuttos
Dhjetra mijëra vetë në Pakistan kanë marrë pjesë në varrimin e udhëheqëses së opozitës, Benazir Bhutto.
 
Situatë e tensionuar
Komisioni elektoral thotë se dhuna që shpërtheu pas vrasjes së Bhuttos ka penguar përgatitjet për zgjedhjet.
 
Reagime ndërkombëtare
Reagime pas vrasjes së udhëheqëses së opozitës, ish-kryeministres së Pakistanit, Benazir Bhutto.

 
 
 
BBC ©
 
^^ Kthehu në krye
 
  Arkiv
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>