BBCAlbanian.com
  Energjia
Botuar: E premte, 11 janar 2008 - 08:20 CET
 
Turbina ere
ENERGJIA
Komisioni Europian ka prezantuar njė strategji tė re, duke i kėrkuar 27 vendeve anėtare tė nėnshkruajnė njė politikė tė pėrbashkėt.
 
BBC
 
Energjia nė rajon
Shirat e fundit kanė dhėnė shenjat e para tė njė stopimi pėr momentin te krizės energjetike.
 
Energjia dhe BE
Samiti i Portugalisė do tė dominohet nga ēėshtjet e tregtisė dhe energjisė, ku palėt kanė mosmarrėveshje.
 
Energjia nė botė
Kryeministri kanadez njoftoi ngritjen e dy objekteve ushtarake nė Arktik pėr tė ushtruar sovranitetin e vendit.

 
 
 
BBC ©
 
^^ Kthehu nė krye
 
  Arkiv
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>