http://www.bbcalbanian.com

Botuar: E premte, 27 qershor 2008 - 14:26 CET

Zigzag: Rexhep Meidani, ish-President

Mysafir yni dhe bashkėbisedues i juaj i radhėės ėshtė ish- Presidenti i Shqipėrisė, prof.dr. Rexhep Meidani.

Nė kėtė mėnyrė BBC nė Shqip iu pėrgjigjet disa propozimeve tė lexuesve tė kėsaj faqeje pėr tė dėgjuar opinionet e tij pėr atė qė po ndodh aktualisht nė shoqėrinė shqiptare.

Zoti Meidani nga viti 1997-2002 ishte nė ballė tė shtetit shqiptar. Gjatė viteve si pedagog, por edhe mė pas ka botuar njė sėrė studimesh e analizash brenda dhe jashtė vendit.

Dėgjoni bashkėbisedimin me zotin Meidani

Programi Zigzag drejtohet nga Seladin Xhezairi.