http://www.bbcalbanian.com

Botuar: E hėnė, 04 shtator 2006 - 14:34 CET

"Shqipėria, njė euro", sa efektive do tė jetė?

Shqipėria kohėt e fundit ka ndėrmarrė njė iniciativė, e cila synon tėrheqjen e investitorėve tė huaj dhe vendas, pėr ta nxjerrė vendin nga varfėria dhe pėr ta drejtuar atė mė shumė drejt ekonomisė europiane.

Nė nismėn e re, qeveria shqiptare e ka ofruar pronėn publike pėr njė euro metri katrorin pėr ata qė duan tė investojnė nė Shqipėri. Sipas analistėve kjo iniciativė tingėllon tepėr ambicioze.

Cili ėshtė opinioni i juaj?

A mendoni se njė iniciativė e tillė do t'i tėrheqė investitorėt e huaj nė Shqipėri?