http://www.bbcalbanian.com

23 qershor, 2010 - Published 17:00 GMT

Botërori 2010: Gjermani - Gana

Për të parë drejtpërdrejtë rezultatin dhe renditjen ne grup duhet të aktivizoni programin javascript.

Gjermania dhe Gana janë takuar vetëm një herë mes tyre.

Ndeshja miqësore në Bochum në vitin 1993 u fitua nga gjermanët 6-1.

Gana është ekipi i vetëm afrikan që regjistroi fitore në dy ndeshjet e para në grupe.

Në Botërorin 2006, Gana ishte ekipi i vetëm afrikan që u kualifikua nga grupet.

Gjermania ka luajtur pesë herë me ekipe afrikane në kuadrin e kampionateve botërore dhe ka regjistruar vetëm një humbje ndaj Algjerisë 2-1.